Powody dyfamacji i oczerniania Polski stają się jasne

Opublikowano: 29.04.2018 | Kategorie: Polityka, Prawo, Publicystyka

Liczba wyświetleń: 546

Organizacje żydowskie niemające bezpośredniego związku z ofiarami Holocaustu uważają, że mienie pozostawione przez ofiary Zagłady powinno należeć do nich. Stoi to w sprzeczności z polskim prawem – zarówno tym, które obowiązywało przed wojną, jak i tym które obowiązywało po wojnie (mienie bezspadkowe przechodzi na rzecz Skarbu Państwa). Wymyślono zatem, aby – po pierwsze – umoczyć Polskę w Holocaust (po to była akcja dyfamacyjna), a – po drugie – uruchomić kontakty w USA do wywarcia politycznej presji (i to właśnie się dzieje). Konsekwencje mogą być tragiczne.

Mało kto wie, że roszczenia ofiar Holocaustu, które po wojnie uzyskały obywatelstwo USA, zostały uregulowane umową międzynarodową między PRL a USA z 16 lipca 1960 r. Zgodnie z jej treścią USA otrzymały od PRL kwotę 40 milionów ówczesnych $. W zamian władze USA przejęły na siebie wszelkie zobowiązania z roszczeń odszkodowawczych ofiar Holocaustu, które pozostawiły majątek w Polsce, a po wojnie otrzymały obywatelstwo USA i zobowiązały się, że nie będą wysuwały, ani popierały żadnych nowych roszczeń.

Umowa z 16 lipca 1960 r. nie regulowała kwestii tzw. mienia bezspadkowego, czyli nieruchomości, dzieł sztuki, środków finansowych pozostawionych przez obywateli Polski narodowości żydowskiej, którzy zostali zamordowani w czasie II wojny światowej i nie pozostawili po sobie spadkobierców. Umowa między USA a PRL tego nie regulowała, bo nie musiała. Obowiązywało bowiem polskie prawo cywilne, zgodnie z którym mienie bezspadkowe finalnie przechodziło na rzecz Skarbu Państwa.

Teorie, jakoby miało być inaczej pojawiły się dopiero na początku lat 90-tych, w środowisku Światowego Kongresu Żydów. Organizacja ta zaczęła forsować pogląd, jakoby mienie bezspadkowe pozostawione przez ofiary Zagłady powinno należeć do nich (ewentualnie powinni oni otrzymać stosowne rekompensaty finansowe). W tym celu Światowy Kongres Żydów powołał nawet specjalną organizację, tj. World Jewish Restitution Organization (WJRO).

Niewątpliwym sukcesem WJRO było podpisanie w 2009 r. tzw. Deklaracji Terezińskiej. Dokument ten wprowadził do obrotu międzynarodowego pojęcie własności bezspadkowej (“heirlees property”). Na tej podstawie podmioty żydowskie niemające bezpośredniego związku z ofiarami Zagłady coraz częściej zaczęły sobie przypisywać prawo do wspomnianego mienia.

Jak jednak ugryźć temat w Polsce, gdzie takiego mienia było najwięcej, a jednocześnie obowiązujące prawo dosyć precyzyjnie określało jego status własnościowy? Po pierwsze trzeba umoczyć Polskę we współudział w Holocauście, a z samej Polski zrobić kraj nieomal neonazistowski. Po to właśnie propagowano fake-newsy o “marszu 60 tys. faszystów”, czy o Warszawie, jako “stolicy europejskiego nazizmu”. Po to forsowano bez umiaru historię o neonazistach z lasu, tak jakoby stanowili oni co najmniej realne zagrożenie dla funkcjonowania państwa. Po to w końcu Izrael odpalił międzynarodową akcję dyfamacyjną, z której wynikało, że Polska nie tylko neguje Holocaust, ale w istocie była jego współorganizatorem.

Chodziło o pokazanie, że nad Polską nie ma co się litować, szczególnie, że to kraj neofaszystowski, a roszczenia organizacji żydowskich powinny być uwzględnione. Przekaz okazał się być niezwykle skuteczny. Podziałał szczególnie na członków amerykańskiego Kongresu, którzy najpierw listem otwartym wezwali rząd Mateusza Morawieckiego do restytucji żydowskiego mienia, a wczoraj – przez aklamację (!) – przyjęli ustawę “Justice for Uncompensated Survivors Today” (w skrócie: JUST), która obliguje Departamentu Stanu do tworzenia corocznego raportu dla Kongresu w/s realizacji ustaleń zawartych w Deklaracji Terezińskiej (a przypomnijmy – akt ten odnosi się również do własności bezspadkowej).

Gra toczy się o potencjalne wyłudzenie roszczeń wartych dziesiątki miliardów złotych, dlatego każde ciosy były, są i będą dozwolone. Zupełnie prawdopodobna może być sytuacja, w której ustawa JUST stanie się narzędziem politycznego nacisku. Pisałem o tym wczoraj, ale nie zaszkodzi powtórzyć. Amerykańska administracja może pewnego dnia powiedzieć tak: “Nie będziecie wypłacać organizacjom żydowskim odszkodowań za mienie bezspadkowe? OK, ale jednocześnie w razie “W” nie będziecie mogli liczyć na nasze militarne wsparcie, naszych żołnierzy, którzy stacjonują na Mazurach przerzucimy z powrotem do Niemiec”. Podejrzewam, że tak postawiony szantaż, przy skoordynowanej, agresywnej postawie Rosji, może być bardzo skuteczny i znacząco przybliży sukces różnego rodzaju podmiotów żydowskich niemających bezpośredniego związku z ofiarami Zagłady, w zakresie wielomiliardowych quasi-restytucji za mienie bezspadkowe.

Na podstawie: Stooq.pl, Senate.gov, PolskieRadio.pl
Źródło: Niewygodne.info.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

5
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Radek
Użytkownik
Radek

Nie ma czegoś takiego jak Polacy narodowości żydowskiej. Żydzi, to przynależność do religii. Najgorzej jakby Watykan zażądał majątków wszystkich katolików którzy nie mieli spadkobierców.

supersebi900
Użytkownik
supersebi900

No dobrze,czyli amerykańscy żydzi nie powinni otrzymać odszkodowania… a co z Żydami mieszkajacymi w Izraelu?Tymi co wyemigrowali przed i po wojnie,np. z powiatu biłgorajskiego wojnę przeżyło około 300 Żydow,po wojnie Polacy zamordowali 14 z nich,w tym dzieci.Pozostali w obawie o życie w większości uciekło do Izraela,co z majatkami ich rodzin?Czy są oni legalnymi spadkobiercami nieruchomości swoich blizszych i dalszych krewnych?

Tallis Keeton
Użytkownik
Tallis Keeton

supersebi900 Przodkowie obecnych roszczeniowców jeśli mieszkali w Polsce mieli obywatelstwo polskie. Więc jeśli nie pozostawili spadkobierców mienie to należy do państwa, którego byli obywatelami. Kropka. Gdyby pozostawili je w USA należałoy ono do USA. A gdyby w Chinach należałoby do Chin. Natomiast nie ma znaczenia jakie obywatelstwo mają ich prawnuki obecnie. Pamiętajmy też, że potomek nie równa się automatycznie spadkobiercy. Jak ktoś wyjechał i przez 70 lat nie zainteresował się co sie dzieje z jego majątkiem, to już jego problem. Wszystko ulega w końcu przedawnieniu. A mieszkancy nieruchomości, które kiedyś do kogoś innego należały, niestety są obywatelami polskimi, zatem mają prawo domagać się od państwa ochrony przeciwko obywatelom innych państw. W dodatku zasiedzenie w dobrej wierze wynosi 30 lat. W złej 40. Od wojny mineło 70. Kropka. Nie ma mieć ciastko i zjeść ciastko – ktoś ty chciał mieć własne państwo, dostał je, po czym nadal chce mieć je i jednocześnie mieć zyski z innych państw? Jeśli przed wojną mieszkali w Polsce mieli polskie obywatelstwo. A państwo Izrael najzwyczajniej w świecie nie ma prawa do tego pozostawionego majątku, gdyż pozostawiający go i wyjeżdżający za granicę czy to przed w trakcie czy po wojnie to nie byli izraelscy obywatele. Bo tego państwa jeszcze wtedy nie było.
poz :)
tal

supersebi900
Użytkownik
supersebi900

Tallis Keeton…po pierwsze nie wyjechali tamci Żydzi dobrowolnie-uciekali przed polskim antysemityzmem by zachować życie,chyba to do pana nie dotarło.Kropka.Państwo polskie w 1945 roku i póżniej nie respektowało prawa tych ludzi do ich własnego majatku,stąd te 14 mordów ludzi ktorzy wrócili na swoje a zastali tam juz polskich złodziei.Kropka.Skoro musieli uciekac a panstwo nie było zainteresowane ochroną ich obywatelskich praw nie obowiązuje zasada przedawnienia ani zasiedzenia.Władze komunistyczne skrzętnie blokowały uregulowanie tego problemu.Po upadku komuny należało sądzić ze Polska postawi się na wysokości zadania i sama zmierzy się z tym problemem -ale nie uczyniła nic! Zatem czas najwyższy przypomnieć Polsce i Polakom że nie wszystko zrobili legalnie i zgodnie z prawem.kropka.Państwo Izrael nie jest tu stroną ale stroną są spadkobiercy,skoro Polska chce należeć do grona pańtsw demokratycznych MUSI respektować prawo własności.Pan zdaje się nie rozumie tego zagadnienia,z prostej przyczyny-nie zna pan podstawowych praw w prawie własności w demokratycznym państwie.Spadkobierców poszukuje się po całym swiecie bez względu na ich obywatelstwo.A Żydzi takich spadkobierców mieli i mają.To że minęło 70 lat to tylko świadczy o tym w jakim totalitarnym kraju pan żyje.Kropka.Skoro nie dawał on prawa mozliwości dochodzenia legalnych roszczeń.To wina Polski.Po drugie-zgodnie z prawem w 1945 roku i teraz własność prywatna nie może być zabierana przez państwo które przejęło tereny drugiego państwa.Takie państwo musi respektować prawo takiej własności.Jeśli tego nie robi -dziala nielegalnie.Skoro Polska-której ponoć w latach 1939-1944 nie było przejęła tereny zdominowane przez Niemcy-miała obowiązek zachować prawa własności ludnosci zgodnie z aktami wlasności jakie wcześniej obowiązywały a nie tworzyć nowe.A Polska własnie sporządziła nowe-czyli nielegalne.Jak Żydzi mieli dochodzić swoich praw czy tez powrócić czy też żyć w tak antysemickim kraju,pełnym pociot faszystowskich

robi1906
Użytkownik

Chciałoby się skomentować, lepiej być pociotkiem faszystowskim niż rasistą żydowskim.

Bredzenie super-duper,
mogę to porównać do bredzenia księży i zakonnic za czasów,
gdy byłem małym ministrancikiem prawie 40 lat temu.
Jacy to “Oni” byli biedni, jak to komuna ich niszczyła, a jak byli flekowani to strach było słuchać,
a jaka była prawda?,

do naszej klasy chodziła tylko jedna dziewczynka która nie chodziła na lekcje religii, (wtedy się chodziło do kościoła parafialnego i tam te lekcje w salkach katechetycznych się odbywały),
jak powtórzę tylko jedno dziecko na 33,
co ta dziewczynka przeżyła, ja osobiście nie brałem udziału w jej flekowaniu, ale było sporo dzieci które w tej “pomocy chrześcijańskiej” w jej nawrócenie były naprawdę aktywne, jeśli dodam do tego że to była córka milicjanta.
Taki to był kościół biedny i maltretowany.

Na to teraz wygląda, że tacy byli biedni żydzi, za komuny i obecnie,
no naprawdę uwierzcie super-duper, oni za Bermana i Minca mieli przerąbane,
polska ubecja tak ich maltretowała, że strach,
ledwo pozbyto się komunizmu,
a już Duda, Gliński i Hania Gronkiewicz nie chcą ich dopuścić do zapracowanych ich własnymi “ręcami” majątków,

alleluja i do przodu supersebi, bądz jak Jonny Daniels dla ubogich, rzucaj nam, tym pociotkom faszystowskim, te “prawdy żydowski objawione”,
rzucaj nie krępuj się,
no bo skoro Duda nic nie zauważa, a Kaczyński liże faszystowsko-prawicowe jajca, rzucaj prawdę jak to jesteście dalej okradani, że cała Polska się wam należy,
a tylko wredne faszysty nic wam nie dają i wam grają na nosie, a wy musicie żyć na ulicach, bo Polacy ukradli wam kamienice.