Powiedz mi, czy twój tatuś…

Opublikowano: 02.02.2021 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1390

Nowe brytyjskie prawo pozwoli wykorzystywać dzieci w charakterze tajnych informatorów różnych agencji zwalczających oszustwa, nadużycia podatkowe i inne przestępstwa, donoszących nawet na własnych rodziców, czytamy w „Daily Mail”.

Policja, służby bezpieczeństwa, wojsko i dziesiątki innych organów rządowych, (nawet te odpowiedzialne za regulację hazardu czy ochronę środowiska naturalnego) będą mogły wykorzystywać dzieci w charakterze szpiegów, w tym przeciwko ich własnym rodzicom, jako „tajne źródła informacji wywiadowczych”. Ustawa jest obecnie w Izbie Lordów.

Dokument, który został opublikowany w Internecie, zabrania osobom poniżej 16 roku życia donoszenia na swoich rodziców lub opiekunów, pozwala jednak na wykorzystanie starszych nastolatków przeciwko własnej rodzinie „w szczególnych okolicznościach”.

Kilku posłów wyraziło zaniepokojenie zakresem ustawy i niechęcią rządu do określenia listy ograniczeń, które mają na celu ochronę tajnych agentów przed ściganiem w przypadku zmuszenia ich do złamania prawa podczas operacji.

„Wciąż bardzo problematyczne jest to, że dzieciom w wieku 16 i 17 lat nie zapewnia się takiej samej ochrony, jak dzieciom poniżej 16 roku życia. Dzieci mają zasadniczo odmienne relacje z rodzicami przed ukończeniem 18 lat i w wieku 16 lub 17 lat nadal prawdopodobnie będą chodzić do szkoły, mieszkać z rodzicami i od nich zależeć finansowo. Osoby w wieku szesnastu i 17 lat są nadal dziećmi i tak muszą być traktowane” – wskazują krytycy ustawy.

„Wiemy, że w takich okolicznościach dzieci są narażone na wielkie ryzyko, co może również powodować traumę i blizny na całe życie. Chcemy, aby Ministerstwo Spraw Wewnętrznych poszło dalej i po konsultacjach zmieniło przepisy, aby zapewnić, że żadne dziecko nigdy nie zostanie narażone na krzywdę przez policję lub inne władze publiczne” – przestrzega Jennifer Twite z organizacji pomocy prawnej dla dzieci Just for Kids Law.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Źródło: Goniec.net

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 6, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o