Potwierdzono, że smartfony wpływają na rozwój raka

Opublikowano: 05.02.2020 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1455

Naukowcy z Yale University przeprowadzili badania wskazujące na to, że istnieje korelacja pomiędzy powstawaniem raka a promieniowaniem z telefonów komórkowych. Potwierdza to, że korzystanie ze smartfonów rzeczywiście zwiększa ryzyko wystąpienia chorób onkologicznych, szczególnie raka tarczycy.

Amerykańskim lekarzom udało się udowodnić wpływ smartfonów na rozwój raka tarczycy u niektórych pacjentów. Specjaliści przeprowadzili badanie wśród około 900 osób, a okazało się, że pacjenci o konkretnych uwarunkowaniach wynikających z puli genowej, aktywnie wykorzystujący smartfony, mają dwukrotnie większe ryzyko zachorowania na raka tarczycy.

Badanie wskazuje, że podatność genetyczna, wraz z aktywnym wykorzystaniem gadżetów odgrywa ważną rolę w rozwoju raka. Eksperci z Yale University twierdzą, że ich praca to pierwsze badanie łączące skutki używania urządzeń nowych technologii u osób z genetyczną predyspozycją do rozwoju raka.

Eksperci, którzy wzięli udział w badaniu, stwierdzili, że ​​dalsze badanie tego zagadnienia może się przyczynić do poprawy diagnostyki nowotworów. Warto również w przemyślany sposób korzystać ze smartfonów i tabletów, nie wystawiając się cały czas na ekspozycję promieniowania elektromagnetycznego emitowanego przez te urządzenia.

Na podstawie: PublicHealth.yale.edu
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.