Potężny wybuch w magazynie wojskowym na Ukrainie

Opublikowano: 09.10.2018 | Kategorie: Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1948

W magazynie wojskowym pod Czernihowem doszło do eksplozji – poinformował Zarząd ds. Kontaktów ze Społeczeństwem z Sił Zbrojnych Ukrainy.

Do incydentu doszło w pobliżu miasta Icznia około 3 w nocy. Terytorium magazynu wynosi około 682,6 ha, z których teren techniczny wynosi 402 ha. Skala wybuchu na razie nie jest znana. Danych o ofiarach na razie nie ma.

W promieniu 20 km od miejsca zdarzenia wstrzymano ruch pociągów i samochodów. Przestrzeń powietrzna również jest zamknięta. Poza tym na całym terytorium obwodu i wzdłuż granicy z Rosją wprowadzono środki ograniczające.

Według danych Służby Państwowej ds. Sytuacji Nadzwyczajnych ewakuowano około 10 tys. osób. Rozpoczął pracę sztab likwidacji skutków sytuacji nadzwyczajnej.

Media podają, że w magazynie znajduje się ok. 88 tysięcy ton amunicji.

Na miejsce zdarzenia wyleciał premier Wołodymyr Hrojsman. Ostatnio na Ukrainie miało miejsce kilka dużych pożarów w magazynach wojskowych. “Nadzwyczajna sytuacja w obwodzie czernihowskim. Na miejscu działa sztab operacyjny. Lecę tam” — napisał szef ukraińskiej dyplomacji na “Twitterze”.

To nie pierwszy przypadek. W marcu 2017 roku w mieście Bałaklija w obwodzie charkowskim również wybuchł pożar w magazynie amunicji. W rezultacie wybuchu jedna osoba zginęła, pięć zostało rannych. Wówczas zostało zniszczonych około 70% amunicji. Za główną wersję zdarzenia uznano sabotaż. W maju 2018 r. w tym magazynie znów zarejestrowano sytuację nadzwyczajną — na terenie technicznym oczyszczanym od pocisków i niewybuchów po zeszłorocznym pożarze, zapaliła się sucha trawa.

Kolejna eksplozja miała miejsce ubiegłą jesienią. W magazynach w Kalinówce w obwodzie winnickim wybuchła amunicja, rozpoczął się pożar. Z pobliskich wsi ewakuowano ponad 30 tysięcy osób, dwie zostały ranne. Media donosiły, że w magazynie były przechowywane pociski do systemów artylerii rakietowej Smiercz, Huragan i Grad. Wówczas została zniszczona prawie jedna trzecia część zapasów.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o