Poszukują blogerów, którzy nazwali króla gejem

Opublikowano: 04.01.2017 | Kategorie: Prawo, Seks, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 250

Kambodżańska policja poszukuje intruzów, którzy wkleili wizerunek króla Norodoma Sihamoni w scenę filmu pornograficznego, gdzie dwaj mężczyźni uprawiają seks. Podejrzani mogą zostać ukarani za obrazę władcy tronu, choć taki artykuł w kodeksie karnym tego kraju nie istnieje.

W sieci opublikowano obraz dwóch mężczyzn, uprawiających seks. Ciało jednego z nich okraszono twarzą monarchy. Fake pojawił się w azjatyckiej wersji “Facebooka” w dzień po Bożym Narodzeniu 25 grudnia br.

„Król Kambodży gejem” – głosi napis pod zdjęciem, które dość szybko zaczęło rozprzestrzeniać się w sieci.

W poniedziałek Ministerstwo Spraw Wewnętrznych potwierdziło, że prowadzona jest sprawa karna przeciwko trzem podejrzanym.

„Mamy rozkaz aresztowania konkretnych ludzi. Jeśli ich nie zatrzymamy, inni zaczną naśladować takie postępki” – powiedział jeden z urzędników w wywiadzie udzielonym BBC. „Na razie namierzyliśmy dwóch podejrzanych – mieszkają w Kambodży, a jeden za granicą”.

Policja podaje, że jeden ze sprawców mieszka prawdopodobnie w sąsiedniej Tajlandii. Władze Kambodży mogą wystąpić o jego ekstradycję.

„Obraza króla to przestępstwo […] Król reprezentuje cały naród. Jeśli poniża się króla, to obraża się cały naród” – powiedział przedstawiciel Ministerstwa Spraw Wewnętrznych.

Norodom Sihamoni, były tancerz, został koronowany w 2004 roku po tym, jak jego ojciec Norodom Sihanouk abdykował z powodu kryzysu politycznego w kraju.

Autorstwo: tallinn
Na podstawie: BBC.com
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Youpidou
Użytkownik
Youpidou

Co to znaczy ,,fake“w artykule? To azjatycka wersja facebooka, czy słowo ma inne znaczenie?

Pominiając fakt, że nie ma ani jednej różnicy pomiędzy monarchią a demokracją pośrednia – gdzie zacyna się ona w dniu wyborów i kończy tego samego dnia.

Ale problem jest ten sam a chodzi o system hierarchiczny.
Gdzie każdy jest niewolnikiem, sługą a władza panem/państwem/królem/kapłanami odziwo głównie abrahamowych religii. Gdzie każdy klęka i wysyła wszelakie prośby do swojego wyżej ustawionego w hierarchi człowieka -zbudowanego z tego samego budulca.

Dlatego dziwi mnie fakt, że wszędzie gdzie obraża się władze wyrpk jest wyższy nawet i śmiertelny niż u obywatela znajdującego się na tym samym poziomie ,,piramidy“.