Poszukują blogerów, którzy nazwali króla gejem

Opublikowano: 04.01.2017 | Kategorie: Prawo, Seks i płeć, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 905

Kambodżańska policja poszukuje intruzów, którzy wkleili wizerunek króla Norodoma Sihamoni w scenę filmu pornograficznego, gdzie dwaj mężczyźni uprawiają seks. Podejrzani mogą zostać ukarani za obrazę władcy tronu, choć taki artykuł w kodeksie karnym tego kraju nie istnieje.

W sieci opublikowano obraz dwóch mężczyzn, uprawiających seks. Ciało jednego z nich okraszono twarzą monarchy. Fake pojawił się w azjatyckiej wersji “Facebooka” w dzień po Bożym Narodzeniu 25 grudnia br.

„Król Kambodży gejem” – głosi napis pod zdjęciem, które dość szybko zaczęło rozprzestrzeniać się w sieci.

W poniedziałek Ministerstwo Spraw Wewnętrznych potwierdziło, że prowadzona jest sprawa karna przeciwko trzem podejrzanym.

„Mamy rozkaz aresztowania konkretnych ludzi. Jeśli ich nie zatrzymamy, inni zaczną naśladować takie postępki” – powiedział jeden z urzędników w wywiadzie udzielonym BBC. „Na razie namierzyliśmy dwóch podejrzanych – mieszkają w Kambodży, a jeden za granicą”.

Policja podaje, że jeden ze sprawców mieszka prawdopodobnie w sąsiedniej Tajlandii. Władze Kambodży mogą wystąpić o jego ekstradycję.

„Obraza króla to przestępstwo […] Król reprezentuje cały naród. Jeśli poniża się króla, to obraża się cały naród” – powiedział przedstawiciel Ministerstwa Spraw Wewnętrznych.

Norodom Sihamoni, były tancerz, został koronowany w 2004 roku po tym, jak jego ojciec Norodom Sihanouk abdykował z powodu kryzysu politycznego w kraju.

Autorstwo: tallinn
Na podstawie: BBC.com
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

 1. Youpidou 04.01.2017 11:29

  Co to znaczy ,,fake“w artykule? To azjatycka wersja facebooka, czy słowo ma inne znaczenie?

  Pominiając fakt, że nie ma ani jednej różnicy pomiędzy monarchią a demokracją pośrednia – gdzie zacyna się ona w dniu wyborów i kończy tego samego dnia.

  Ale problem jest ten sam a chodzi o system hierarchiczny.
  Gdzie każdy jest niewolnikiem, sługą a władza panem/państwem/królem/kapłanami odziwo głównie abrahamowych religii. Gdzie każdy klęka i wysyła wszelakie prośby do swojego wyżej ustawionego w hierarchi człowieka -zbudowanego z tego samego budulca.

  Dlatego dziwi mnie fakt, że wszędzie gdzie obraża się władze wyrpk jest wyższy nawet i śmiertelny niż u obywatela znajdującego się na tym samym poziomie ,,piramidy“.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.