Postać ze znanej kreskówki przerobiona na lesbijkę

Opublikowano: 07.10.2022 | Kategorie: Kultura i sport, Seks i płeć, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 696

Producenci znanej kreskówki „Scooby-Doo” postanowili nadać nową orientację jednej z głównych bohaterek. Velma w nowej serii została więc przedstawiona jako homoseksualistka, wielokrotnie sugerując w fabule produkcji swój pociąg do innych kobiet. To kolejna w ostatnim czasie próba dotarcia z propagandą LGBTQWERTY do najmłodszych telewidzów.

Animowane filmy i seriale spod znaku „Scooby-Doo” pojawiają się na ekranach na całym świecie od ponad pięciu dekad. Bohaterowie produkcji zajmują się najczęściej rozwikływaniem różnego rodzaju zagadek, mających głównie podłoże kryminalne.

W najnowszej produkcji tego typu, „Scooby-Doo! Cukierek albo psikus”, jak zwykle pojawia się postać Velmy. Tym razem okazuje się jednak, że postać kobiety dokonuje tak zwanego „coming outu” i jest przedstawiona jako „osoba LGBTQWERTY”. W niektórych scenach można więc zauważyć jej zamiłowanie do innych przedstawicielek płci żeńskiej.

Według producentów Velma od dawna miała być przedstawiana jako lesbijka. Odpowiednie sceny były jednak wycinane ze scenariuszy. Pierwsze sugestie dotyczące orientacji bohaterki kreskówki pojawiły się kilka lat temu, choć głównie w internetowych wpisach scenarzystów.

To nie pierwsza w ostatnim czasie próba dotarcia z homoseksualną propagandą do najmłodszych odbiorców. Wątek pary lesbijek wychowujących dziecko pojawia się w brytyjskiej kreskówce „Świnka Peppa”.

Na podstawie: Dailymail.co.uk, Interia.pl
Źródło: Autonom.pl

7

TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.