Posiadanie 3 rodziców leży w najlepszym interesie dziecka

Opublikowano: 16.06.2018 | Kategorie: Prawo, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 561

Sędzia Robert Fowler z wydziału rodzinnego prowincyjnego sądu najwyższego Nowej Fundlandii i Labradoru zdecydował, że dziecko urodzone w poliandrycznym związku jednej kobiety i dwóch mężczyzn może mieć troje pełnoprawnych rodziców. To pierwszy przypadek w Kanadzie, gdy ktoś ma więcej niż dwoje rodziców.

Dziecko urodziło się w 2017 roku. Sędzia wydając decyzję stwierdził, że związek, w którym rodzice dziecka pozostają od czerwca 2015 roku jest “stabilny i trwały”. Żadne z rodziców nie jest w związku małżeńskim. Tożsamość matki jest znana, ale biologiczny ojciec dziecka jest nieznany, napisał sędzia Fowler, nie wspominając ani słowem o możliwości zrobienia badań genetycznych. Co więcej uznał, że posiadanie trojga rodziców jest w najlepszym interesie dziecka. Zaprzeczanie ojcostwa byłoby niewskazane. Sędzia podkreślił, że chodzi o to, co jest dobre dla dziecka, a nie dla rodziców. A dziecko urodziło się w kochającej rodzinie, która może nie odpowiada tradycyjnemu modelowi, ale zapewnia mu bezpieczne środowisko do rozwoju i wzrostu.

Rodzice poszli do sądu, gdy nie mogli podczas rejestracji dziecka wpisać trzech nazwisk rodziców – prowincyjny Vital Statistics Act dopuszcza umieszczenie nazwisk dwojga rodziców w akcie urodzenia.

Przewodnicząca organizacji REAL Women, Gwen Landolt, powiedziała, że wyrok jest szokujący i legitymizuje poliamorię. Tworzy niebezpieczny precedens, który może prowadzić do wprowadzenia ustawy przyznającej prawa rodzicielskie grupom poliamorycznym. Decyzja sądu nie ma nic wspólnego ze zdrowym rozsądkiem i rozumieniem ludzkiej natury. Zdaniem Landolt trudno tez nazywać trzyletni związek stabilnym.

Kanadyjski kodeks karny nie zakazuje związków poliamorycznych. Zakaz dotyczy tylko bigamii i poligamii, czyli przypadków, gdy dochodzi do wstępowania w kilka związków małżeńskich.

Autorstwo: Katarzyna Nowosielska-Augustyniak
Źródło: Goniec.net


TAGI: , , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. kozik 16.06.2018 10:09

    Oj tam. W Sowieckim Sajuzie wiele osób pochodziło ze związku poliamorycznego: ojcem był Stalin, a matkami-republiki Związku Radzieckiego.
    Poza tym o stabilności opisanego w artykule związkuu, świadczy pewnie to, że kobiecie łatwiej związać koniec z końcem.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.