Poseł PO podzielił się sposobem na fałszerstwo wyborcze

Opublikowano: 28.12.2022 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 3717

Poseł Tomasz Głogowski z Tarnowskich Gór, który błyskawicznie porzucił Przymierze Śląskie (lokalny ruch samorządowy, którego był liderem) na rzecz kariery sejmowej w Platformie Obywatelskiej, podzielił się sposobem, jak w łatwy sposób można fałszować wybory. Jego zdaniem w małych miejscowościach łatwiej jest podjąć taką próbę.

Gościem Radia Piekary był poseł z Platformy Obywatelskiej Tomasz Głogowski. Jego zdaniem podczas dnia wyborczego, w komisjach mogą dziać się różne rzeczy, które mogą wpłynąć na wynik wyborów. „Jeżeli szukałbym sposobu na sfałszowanie wyborów, ale takie na skalę radnych, a nie posłów, to przecież zwłaszcza w małych miejscowościach ludzie wiedzą, kogo nie ma, gdzie ktoś nie mieszka” – stwierdził poseł PO.

Podkreślił, że często ktoś z komisji wychodzi odpocząć lub zjeść obiad i na miejscu zostają tylko trzy osoby. „I można tam cztery parafki zrobić na liście wyborczej, wziąć te listy i za kogoś zagłosować” – podkreślił Tomasz Głogowski.

Głogowski stwierdził, iż są momenty, gdy może dochodzić do prób fałszerstw. Zapewnił, że po zakończonym głosowaniu sprawdza się jednak głównie to, czy liczba głosów zgadza się z liczbą podpisów, a jeśli tak, to nikt tego dalej nie analizuje.

Autorstwo: Krystian Rusiniak
Na podstawie: MagnaPolonia.org, TVP.info
Źródło: MediaNarodowe.com

Komentarz „Wolnych Mediów”

Politycy o oszustwach wyborczych wiedzą prawie wszystko, ale na ogół nie dzielą się nią z wyborcami, lecz stosują w praktyce.


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.