Poseł Kukiza spotkał się z liderami Hezbollahu

Opublikowano: 14.03.2018 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1097

Poseł Paweł Skutecki z ruchu Kukiz’15 przebywa właśnie z wizytą w Libanie, gdzie spotkał się między innymi z libańskim prezydentem Michelem Aounem, a także przewodniczącym klubu parlamentarnego Hezbollahu, Mohammadem Raadem. Od rozmów z przedstawicielami Partii Boga odciął się już rzecznik dyscyplinarny klubu zarządzanego przez Pawła Kukiza, zaś czołowe polskojęzyczne media lamentują na ten temat od poniedziałku.

Skutecki relacjonuje swoją wizytę w Libanie na profilu znajdującym się w sieci społecznościowej Facebook. Poseł ruchu Kukiz’15 wizytując Bejrut spotkał się przede wszystkim z chrześcijańskim prezydentem Libanu Michelem Aounem, który według posła miał doskonale pamiętać polskich uchodźców z lat czterdziestych ubiegłego wieku, a także pontyfikat Jana Pawła II jako zwierzchnika Kościoła rzymskokatolickiego. Tematem rozmów była także współpraca na polu gospodarczym, ponieważ Skuteckiemu towarzyszy delegacja przedsiębiorców z Bydgoszczy.

Kolejnym punktem wizyty Skuteckiego w Bejrucie było spotkanie z liderami Hezbollahu, na czele z szefem klubu parlamentarnego tej partii. Z relacji parlamentarzysty wynika, iż rozmawiał on z Mohammadem Raadem między innymi na temat pomocy syryjskich uchodźcom, którzy mają stanowić teraz 2,5 miliona osób przy całej populacji Libanu liczącej nieco ponad 6 milionów mieszkańców. Dodatkowo poseł Kukiza otrzymał specjalny medal Hezbollahu.

Jak można było się spodziewać, spotkanie Skuteckiego z Raadem wywołało lament pro-izraelskich polskojęzycznych mediów, a także liberalnych polityków, głównie Platformy Obywatelskiej, którzy nawołują obecnie Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego do zajęcia się posłem. Głównym argumentem za takim rozwiązaniem jest oczywiście twierdzenie, iż Partia Boga uważana jest przez Stany Zjednoczone i ich państwa satelickie za „organizację terrorystyczną”. Od wyjazdu Skuteckiego odciął się też Tomasz Jaskółka, rzecznik dyscyplinarny jego własnego klubu parlamentarnego, zapowiadający zajęciem się tą sprawą na najbliższym posiedzeniu ruchu Kukiza.

Demoliberalne media i służący im politycy zapomnieli oczywiście dodać, że Hezbollah jest stałym elementem libańskiej sceny politycznej (stąd rozmówca polskiego posła jest szefem klubu parlamentarnego tej partii), zaś jej głównym sojusznikiem są ugrupowania reprezentujące interesy chrześcijan, takie jak choćby Wolny Ruch Patriotyczny prezydenta Aouna, będący zresztą drugą największą partią w tym kraju.

Sam Skutecki w rozmowie z portalem Sejmolog.pl twierdzi, że podczas tego wyjazdu nie posługuje się polskim paszportem dyplomatycznym, dodatkowo przebywając w Libanie za własne pieniądze. Poseł dodaje, że bez dialogu z Hezbollahem nie jest możliwe zapewnienie bezpieczeństwa polskim wolontariuszom i przedsiębiorcom operującym w tym bliskowschodnim państwie.

Na podstawie: Sejmolog.pl, Facebook.com, Onet.pl
Źródło: Autonom.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

 1. rumcajs 14.03.2018 11:23

  Bo nasze masmendia, nie potrafia sobie wyobrazić wizyty w tamtym regionie nigdzie indziej jak w telawiwie. Wiernopoddańcza postawe, czyli na kolanach nalezy przyjąc natychmiast po wejsciu na pokład samolotu. Zeby muszą byc wymyte, a geba zdezynfekowana, bo a nuz zażądaja zydzi “łaski” a-la sikorski…

 2. razowy40i4 14.03.2018 18:02

  dość ciekawy film o hezbollachu….

  https://www.youtube.com/watch?v=B32WClh3row

 3. BrutulloF1 15.03.2018 07:21

  Hezbollah jest antyżydowski to go zrobili organizacją terrorystyczną. Dla nas też może kiedyś określenie antysemityzm nie wystarczyć więc żytki jednym ruchem ręki uczynią z Polaków terrorystów. Wielki Brat zrobi dla nich wszystko.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.