Poseł Braun wyprosił online policjantów z restauracji

Opublikowano: 16.01.2021 | Kategorie: Gospodarka, Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1692

Jak donosi Łukasz Dudek na portalu Tarnogorski.info, poseł Grzegorz Braun zdalnie wyprosił policjantów interweniujących w Częstochowie w restauracji 68, która otworzyła się dla gości mimo trwającego w Polsce lockdownu. Sytuację utrwalono na nagraniu wideo.

Przy wejściu funkcjonariuszy przywitał właściciel, który połączył się przez komputer z posłem Grzegorzem Braunem. Ten zaś poprosił służby o opuszczenie lokalu, ponieważ w restauracji “miały odbywać się prace zespołu parlamentarnego”.

„Bardzo proszę przedstawicieli policji, aby przyłączyli się do udziału w posiedzeniu naszego zespołu, albo żeby natychmiast opuścili lokal, ponieważ jeśli tego nie uczynią, to będę rozumiał, że naruszają oni powagę Sejmu RP i utrudniają wykonywanie funkcji kontrolnej przypisanej parlamentowi, a mnie utrudniają wykonywanie mandatu posła” – powiedział Grzegorz Braun. „Czy państwo przyszli zamówić kawę lub herbatę? Jeśli tak, to proszę siadać i zamawiać, a jeśli nie to proszę nie przeszkadzać w procedowaniu zespołu parlamentarnego” – oznajmił.

Policjanci opuścili lokal.

Opracowanie: Andrzej Kumor
Na podstawie: Tarnogorski.info
Źródło: Goniec.net

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 20, średnia ocena: 4,40 (max 5)
Loading...

TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

6
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Cosmo
Użytkownik

Eh jak lubię słuchać Brauna i głosowałem na konfederację, to po takim numerze ręce mi opadają. Jak już zdecydował się właściciel otworzyć restaurację, to niech liczy się z konsekwencjami i twardao idzie w zaparte na rozprawie sądowej kończąc, i nie wymyśla farmazonów o “posiedzeniu parlamentarnym”, bo jak “niezawisły” sąd podtrzyma decyzję policji i sanepidu, to nie Braun będzie płacić tylko właściciel. Niestety nastały czasy dyktatur i bezprawia, więc skoro ma się nóż na gardle i widmo bankructwa, to otwieram i mówię, że nie mam innego wyjścia a Brauna co najwyżej na darmową kawę i bajerę można zaprosić.

agama
Użytkownik

żenujące to jest zachowanie policji, ale służby zawsze były narzędziem dyktatur

BANDZIORkaq
Użytkownik
BANDZIORkaq

Kilka takich akcji i jest szansa że policja się zbuntuje ,w obawie przed utratą autorytetu w oczach społeczeństwa przez błazeńskie akcje podyktowane koniecznością łamania prawa przez funkcjonariuszy, do czego zmusza ich rząd.

Pires
Użytkownik
Pires

@BANDZIORkaq
Dokładnie tak. Ja również liczę na to, że policjanci zaczną myśleć i w końcu staną po stronie obywateli. Póki co sprawiają wrażenie psów posłusznie wykonujących rozkazy pana.

Cosmo
Użytkownik

A jak sobie wyobrażasz to “stanięcie po stronie obywateli”? Wiesz że policja to struktura mundurowa i obowiązuje tam coś takiego jak polecenie służbowe i rozkaz? Myślisz, że doczekasz się, jak na kolejnej manifestacji jakiś choćby pojedynczy policjant powie “pier…. to, przechodzę na waszą stronę”? Po tygodniu mógłby szukać nowej roboty a w kwiatach miałby wpisane “zwolniony dyscyplinarnie za …. “.

Pires
Użytkownik
Pires

@Cosmo
“Wiesz że policja to struktura mundurowa i obowiązuje tam coś takiego jak polecenie służbowe i rozkaz?”

Obrażasz mnie takim pytaniem. Mogłeś je sobie darować.

“Myślisz, że doczekasz się, jak na kolejnej manifestacji jakiś choćby pojedynczy policjant powie “pier…. to, przechodzę na waszą stronę”?”

Tak, tego bym właśnie chciał i ostatnio nawet mieliśmy przykład jak policjanci zaczęli maszerować z tłumem, który mieli rozpędzić. Poczytaj newsy z końcówki października.

“A jak sobie wyobrażasz to “stanięcie po stronie obywateli”?”
Policja ma służyć obywatelom, tak samo jak rząd i wojsko. Policjant jest utrzymywany z kieszeni obywateli, a nie rządu! Jeśli władza działa przeciwko obywatelom to powinien wyrazić sprzeciw. Zgodnie z art. 27 pkt. 1 Ustawy z dnia 6 kwietnia 1990 r. o Policji, przed podjęciem służby policjant składa ślubowanie według następującej roty:

“Ja, obywatel Rzeczypospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków policjanta, ślubuję:

służyć wiernie Narodowi, chronić ustanowiony Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej porządek prawny,

strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia.

Wykonując powierzone mi zadania, ślubuję pilnie przestrzegać prawa, dochować wierności konstytucyjnym organom Rzeczypospolitej Polskiej,

przestrzegać dyscypliny służbowej oraz wykonywać rozkazy i polecenia przełożonych.

Ślubuję strzec tajemnic związanych ze służbą, honoru, godności i dobrego imienia służby oraz przestrzegać zasad etyki zawodowej.”

Jak myślisz, czemu “służyć wiernie Narodowi” i “strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia.” znajduje się przed “przestrzegać dyscypliny służbowej oraz wykonywać rozkazy i polecenia przełożonych.”? Po tym co napisałeś śmiem twierdzić, że jednak nie głosowałeś na Konfederację i jesteś tu po to, żeby ludzi do niej zniechęcić. Brawa dla Grzegorza Brauna. Obyśmy mieli więcej takich posłów.