„Portal” do innego czasu i przestrzeni wewnątrz czarnych dziur

Opublikowano: 26.07.2019 | Kategorie: Nauka i technika, Wiadomości z wszechświata

Liczba wyświetleń: 3160

Zespół naukowców z Louisiana State University opracował nowe równanie matematyczne, które opisuje czarne dziury w pętli grawitacji kwantowej, i udowodnił, że osobliwość czarnych dziur nie istnieje. Badanie zostało opublikowane w czasopiśmie „Sci News”.

Osobliwość jest punktem lub linią, gdzie przyspieszenie grawitacyjne lub gęstość materii są nieskończone. W tym przypadku przewidywalność modeli nie ma sensu.

Zgodnie z ogólną teorią względności Alberta Einsteina, jak tylko obiekt znajdzie się poza horyzontem zdarzeń wewnątrz czarnej dziury, trafia do punktu osobliwości i zostaje całkowicie zniszczony. W czarnej dziurze przyciąganie grawitacyjne jest nieskończone, a znane powszechnie prawa fizyki przestają działać.

Naukowcom przy pomocy równania matematycznego udało się udowodnić, że – zgodnie z teorią pętlowej grawitacji kwantowej – osobliwość w czarnej dziurze nie istnieje.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 7, średnia ocena: 3,43 (max 5)
Loading...

TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o