Porozumienia na czas Eid al-Adha

Opublikowano: 26.10.2012 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 411

Izrael i palestyński ruch Hamas porozumiały się w sprawie zawieszenia broni w Strefie Gazy na czas muzułmańskiego święta Eid al-Adha. Jak poinformowało izraelskie radio, nieformalne porozumienie w sprawie rozejmu weszło w życie wczoraj, tuż po północy. Przedwczoraj bojówkarze wystrzelili ze Strefy Gazy, w kierunku izraelskiego terytorium, ponad 70 pocisków. W odpowiedzi izraelskie lotnictwo zaatakowało palestyńską enklawę. Podczas ataku zginęły cztery osoby. Szef rządu Hamas w Strefie Gazy Ismail Hanija zamierza osobiście śledzić przestrzeganie warunków rozejmu.

Dowództwo Sił Zbrojnych Syrii wydało wojskom rozkaz zawieszenia broni na czas muzułmańskiego święta składania ofiar Id al-Adha, pozostawiło sobie jednak prawo do otwarcia ognia w odpowiedzi na atak rebeliantów – donoszą lokalne media. Opozycyjna Wolna Armia Syrii również potwierdziła, że będzie przestrzegać zawieszenia broni w czasie święta. Jednocześnie opozycjoniści domagają się, aby Damaszek uwolnił w piątek ich aresztowanych towarzyszy. Tymczasem przedstawiciele działającego w Syrii islamistycznego ruchu „Ansar al-Islam” oświadczyli, że nie zamierzają wstrzymywać operacji przeciwko wojskom rządowym.

Tymczasem jedna z najważniejszych organizacji syryjskiej opozycji – Syryjska Rada Narodowa – skrytykowała USA, które nie chcą wspierać finansowo walki z reżimem Baszara Asada. Jak pisze “Hurriyet”, przedstawiciel SRN Khaldi Khodja poskarżył się, że powstańcy nie otrzymują „ani centa” od Amerykanów, „którzy wcześniej obiecali pomoc”. Zgodnie z jego słowami powstańcy otrzymują wynagrodzenie tylko dzięki finansowej pomocy Kataru, Zjednoczonych Emiratów Arabskich i Libii. Według danych Agence France-Presse, każdy żołnierz z jednostek podległych zjednoczonemu dowództwu otrzymuje średnio co miesiąc 150 dolarów.

Źródło: Głos Rosji


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. 23 26.10.2012 10:41

    wtedy byly troche inne czasy, teraz wszystko za kase 😛

  2. lboo 26.10.2012 11:35

    Narazie nie płacą, bo jest kampania wyborcza. Kampania sie skończy, strumień kasy znowu popłynie do “powstańców”.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.