Poroszenko „rusza na wojnę” z BBC

Opublikowano: 22.09.2018 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1995

Prezydent Ukrainy złożył pozew do sądu Wielkiej Brytanii przeciwko stacji telewizyjnej BBC z powodu publikacji materiału z którego wynikało, że ukraiński przywódca miał zapłacić ok. 400 tys. dolarów za spotkanie z prezydentem USA Donaldem Trumpem – przekazuje “The Telegraph”.

Przypomnijmy, że w maju tego roku BBC powołując się na źródła w Kijowie, znające okoliczności transakcji podała, że adwokat prezydenta USA Michael Cohen otrzymał od pośredników, działających w imieniu Poroszenki co najmniej 400 tys. dolarów, żeby zorganizować negocjacje dwóch przywódców w czasie jego wizyty w USA.

Według danych źródła prezydent Ukrainy chciał uruchomić nieoficjalny kanał kontaktów z Trumpem i „zorganizować coś na kształt negocjacji”. Materiał, w którym opowiedziano o tej sprawie został wyświetlony 23 maja w wydaniu wiadomości na stacji BBC One, wersja tekstowa do tej pory jest dostępna na stronie internetowej kanału.

Jak zaznaczono w pozwie oskarżenia uderzają szczególnie mocno w reputację prezydenta Ukrainy, ponieważ aktywnie promuje on kampanię antykorupcyjną w kraju. Prawnicy ukraińskiego prezydenta twierdzą, że “zarzuty są fałszywe i do głębi uderzają w jego honor i godność”.

BBC „postanowiła opublikować te bardzo poważne i dyskredytujące oskarżenia, pomimo tego, że ludzie, którzy byli przypuszczalnie zaangażowani w tę sprawę niejednokrotnie mówili dziennikarzom, że to nieprawda, że żadne tajne płatności i tajne rozmowy nie miały miejsca” — podkreślili dodając, że korporacja w odpowiedzi na skargę ukraińskiego prezydenta odmówiła publikacji sprostowania i przeprosin.

BBC nie udzieliła komentarza w tej sprawie stwierdzając, że nie może komentować kwestii, która jest jeszcze rozpatrywana przez sąd.

Dyrektor Centrum Współpracy Społecznej i Informacyjnej „Europa” Eduard Popow w wywiadzie dla radia Sputnik wyraził opinię, że złożony przez Poroszenkę pozew to część reklamy politycznej.

„Wydaje mi się, że pozew prezydenta Poroszenki związany jest z walką wewnątrzpolityczną. Na Ukrainie zaczęła się już tak naprawdę kampania wyborcza i Poroszenko musi pokazać, że jest pełnoprawnym prezydentem, z którym całkowicie bezpłatnie spotykają się prezydenci światowych mocarstw, jak prezydent Donald Trump. Jest to polityczny PR i nic więcej” — powiedział Eduard Popow.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o