Poroszenko chce polsko-ukraińskiej debaty historycznej

Opublikowano: 09.11.2017 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 7

Poroszenko chce powołać komisję konsultacyjną przywódców Polski i Ukrainy.

Prezydent Petro Poroszenko zainicjował przeprowadzenie nadzwyczajnego posiedzenia komisji konsultacyjnej przywódców Ukrainy i Polski w świetle nieporozumień w kwestiach historycznych — poinformował rzecznik prasowy ukraińskiego prezydenta Swiatosław Cegołko.

Napięcia w stosunkach Kijowa i Warszawy pojawiły się w ostatnich latach w świetle dyskusji o wydarzeniach znanych jako Rzeź Wołyńska. Niedawno szef MSZ Polski Witold Waszczykowski, komentując stosunki polsko-ukraińskie, oznajmił, że polskie władze zamierzają zakazać wjazdu do państwa osobom podzielającym stanowisko antypolskie.

„Kontrowersyjne oświadczenia przedstawicieli oficjalnych polskich władz pod adresem Ukrainy i jej kierownictwa padające w ostatnim czasie wywołują poważny niepokój i nie mogą pozostać bez odpowiedzi. W celu zacieśnienia partnerstwa strategicznego między Ukrainą i Polską oraz uniknięcia dalszej eskalacji napięć, uświadamiając sobie konieczność rozwiązywania wszystkich trudnych kwestii w stosunkach dwustronnych wyłącznie cywilizowanymi europejskimi środkami, prezydent Ukrainy Petro Poroszenko zainicjował przeprowadzenie nadzwyczajnego posiedzenia Komisji Konsultacyjnej Prezydentów Ukrainy i Polski” — napisał Cegołko na “Facebooku”.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych Ukrainy wcześniej oznajmiło, że „w proeuropejskiej polityce ukraińskich władz nie ma polityków mających antypolskie nastroje… Ukraina to strategiczny partner Polski”.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o