Poprawią dobrostan zwierząt w UE

Opublikowano: 05.01.2017 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 306

Dania, Niemcy i Holandia współpracują od 2014 roku w zakresie promocji zasad dobrostanu zwierząt. Rok później dołączyła do nich Szwecja. Teraz chcą stworzyć unijną platformę regulującą przepisy.

Ministerstwa rolnictwa tych czterech państw porozumiały się i wydały oświadczenie, że potrzebna jest nowa strategia – dobrostan zwierząt hodowlanych w krajach UE musi się poprawić.

W krajach Unii przeprowadzono ankiety, które wykazały, że zarówno ustawodawcy, jak i sami hodowcy zainteresowani są wprowadzeniem jednolitych przepisów, czyniących los zwierząt przeznaczonych na mięso mniej okrutnym. Stowarzyszenie Otwarte Klatki opublikowało wnioski płynące z ankiet – okazuje się, że 9 na 10 obywateli krajów EU chce poprawy losu zwierząt hodowlanych i uważa, że unijne standardy w tym zakresie powinny się poprawić. 59 procent odpowiedziało, że jest w stanie zapłacić nawet o 5 proc. wyższą cenę za produkty spożywcze, jeśli byłyby bardziej przyjazne zwierzętom.

Nowe regulacje dotyczyć mają przede wszystkim trzody chlewnej: postanowiono ograniczyć zabiegi obcinania ogonków u prosiąt, zwiększyć przestrzeń w kojcach przy grupowym utrzymywaniu świń i zakazać kastracji, a także obniżyć zużycie antybiotyków, wprowadzić dobre praktyki przy promocji i częstszej kontroli zdrowia zwierząt.

Dania, Niemcy, Holandia i Szwecja chcą również stworzyć specjalną platformę dla krajów UE, koordynującą wprowadzanie i ujednolicanie przepisów dotyczących godnych warunków w hodowlach. Platforma ta ma działać przy Komisji Europejskiej.

Autorstwo: WK
Źródło: Strajk.eu


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.