Popełnili największą zbrodnię w historii!

Opublikowano: 27.09.2020 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 245

Prezydent Iranu Hasan Rouhani powiedział, że USA, wprowadzając „niesprawiedliwe, nieludzkie i nielegalne” antyirańskie sankcje, spowodowały straty dla kraju w wysokości 150 mld dolarów. Oskarżył też Waszyngton o okrucieństwo.

„Zatrzymali nawet transfer lekarstw i żywności, wcześniej nie widzieliśmy tak okrutnych ludzi w Białym Domu… popełnili największą zbrodnię w historii” – powiedział Rouhani na spotkaniu grupy roboczej ds. zwalczania koronawirusa, jego wypowiedź została zamieszczona na oficjalnej stronie internetowej.

Rouhani podkreślił, że „jeśli ludzie chcą winić kogoś za deficyt i problemy w kraju, to Biały Dom”. Jego zdaniem „Biały Dom jest odpowiedzialny za wszystkie te zbrodnie”.

W czwartek Stany Zjednoczone dodały do czarnej listy dwóch obywateli Iranu i cztery irańskie organizacje, w tym trzy więzienia. Na liście znalazł się sędzia Sądu Rewolucyjnego miasta Shiraz Seyed Mahmoud Sadati oraz sędzia Sądu Rewolucyjnego miasta Mashhad Mohammad Soltani. Wśród organizacji ograniczeniami objęto Sąd Rewolucyjny w Szirazie i trzy więzienia.

W sierpniu sekretarz stanu USA Mike Pompeo przekazał przewodniczącemu Rady Bezpieczeństwa ONZ skargę dotyczącą nieprzestrzegania przez Iran postanowień wspólnego kompleksowego planu działania w sprawie irańskiego programu nuklearnego, w celu uruchomienia procedury przywracania antyirańskich sankcji na mocy rezolucji 2231. Przeważająca większość członków Rady Bezpieczeństwa sprzeciwiła się planom USA, dotyczącym przywrócenia sankcji ONZ wobec Iranu.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 4, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o