Popełnili największą zbrodnię w historii!

Opublikowano: 27.09.2020 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 960

Prezydent Iranu Hasan Rouhani powiedział, że USA, wprowadzając „niesprawiedliwe, nieludzkie i nielegalne” antyirańskie sankcje, spowodowały straty dla kraju w wysokości 150 mld dolarów. Oskarżył też Waszyngton o okrucieństwo.

„Zatrzymali nawet transfer lekarstw i żywności, wcześniej nie widzieliśmy tak okrutnych ludzi w Białym Domu… popełnili największą zbrodnię w historii” – powiedział Rouhani na spotkaniu grupy roboczej ds. zwalczania koronawirusa, jego wypowiedź została zamieszczona na oficjalnej stronie internetowej.

Rouhani podkreślił, że „jeśli ludzie chcą winić kogoś za deficyt i problemy w kraju, to Biały Dom”. Jego zdaniem „Biały Dom jest odpowiedzialny za wszystkie te zbrodnie”.

W czwartek Stany Zjednoczone dodały do czarnej listy dwóch obywateli Iranu i cztery irańskie organizacje, w tym trzy więzienia. Na liście znalazł się sędzia Sądu Rewolucyjnego miasta Shiraz Seyed Mahmoud Sadati oraz sędzia Sądu Rewolucyjnego miasta Mashhad Mohammad Soltani. Wśród organizacji ograniczeniami objęto Sąd Rewolucyjny w Szirazie i trzy więzienia.

W sierpniu sekretarz stanu USA Mike Pompeo przekazał przewodniczącemu Rady Bezpieczeństwa ONZ skargę dotyczącą nieprzestrzegania przez Iran postanowień wspólnego kompleksowego planu działania w sprawie irańskiego programu nuklearnego, w celu uruchomienia procedury przywracania antyirańskich sankcji na mocy rezolucji 2231. Przeważająca większość członków Rady Bezpieczeństwa sprzeciwiła się planom USA, dotyczącym przywrócenia sankcji ONZ wobec Iranu.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.