Ponad połowa polskich firm nie odbuduje zatrudnienia

Opublikowano: 29.06.2020 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 425

Aż 55 proc. naszych firm szacuje, że już nigdy nie uda się im odbudować zespołu do poziomu sprzed pandemii. Takie dane płyną z najnowszego badania ManpowerGroup.

Jak pisze redakcja Pulshr.pl, w kwestii powrotu do poziomu zatrudnienia sprzed pandemii polscy przedsiębiorcy są najbardziej pesymistyczni wśród 26 krajów Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki. W Polsce tylko co czwarty pracodawca zamierza w ciągu najbliższych 12 miesięcy odbudować liczbę pracowników.

Jak wynika z badania ManpowerGroup, zaledwie 3 proc. polskich pracodawców szacuje, że powrót do poziomu zatrudnienia sprzed pandemii zajmie dłużej niż rok. 17 proc. przyznaje, że nadal nie wie, kiedy uda im się to osiągnąć, 25 proc. zakłada, że liczba pracowników powróci do poziomu sprzed pandemii w ciągu roku. Najwięcej, bo aż 55 proc. sądzi, że już nigdy nie uda się im odbudować zespołu.

O plany powrotu do stanu zatrudnienia sprzed pandemii Manpower zapytało pracodawców z 26 rynków regionu EMEA (Europa, Bliski Wschód i Afryka).

Najbardziej optymistyczni są przedsiębiorcy z Izraela, gdzie aż 86 proc. szacuje, że w ciągu roku uda im się powrócić do liczby pracowników sprzed rozwoju koronawirusa. Pozytywne plany mają także pracodawcy w Belgii (72 proc.), Grecji (79 proc.), Rumunii (63 proc.), Finlandii (64 proc.) i Chorwacji (64 proc.). Najwięcej firm, które szacują, że już nigdy nie odbudują swoich zespołów jest w Polsce (55 proc.), Turcji (37 proc.) oraz na Węgrzech (30 proc.).

Źródło: NowyObywatel.pl


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.