51% amerykańskich muzułmanów chce szariatu

Opublikowano: 23.06.2016 | Kategorie: Społeczeństwo, Wiadomości ze świata, Wierzenia

Liczba wyświetleń: 435

Europa próbuje stworzyć tzw. europejski islam, czyli łagodniejszą, umiarkowaną odmianę tej religii. Podobnie jest w Stanach Zjednoczonych, gdzie tworzy się podziały między radykalnymi islamistami (terrorystami) a umiarkowanymi muzułmanami którzy nie popierają stosowania przemocy. Jednak zarówno Amerykanie jak i Europejczycy powoli przekonują się iż nie ma czegoś takiego jak umiarkowany islam.

Najbardziej znani i poważani islamscy przywódcy religijni w Stanach Zjednoczonych są zgodni co do tego, że należy odejść od demokracji i zaprowadzić teokrację. Takiego zdania jest np. przewodniczący Fiqh Council of North America oraz islamskiej organizacji North American Islamic Trust Muzammil Siddiqi, współzałożyciel wpływowej Rady ds. Relacji Amerykańsko-Islamskiej Omar Ahmad, dyrektor Sojuszu Muzułmańskiego Ameryki Północnej imam Siraj Wahhaj czy współzałożyciel Zaytuna College w Berkeley, imam Zaid Shakir.

Nawet badania opinii publicznej nie napawają optymizmem. Z ankiety przeprowadzonej przez Polling Company wynika, że 51% muzułmanów chce aby kraj w którym żyją (USA) był zarządzany w zgodzie z prawem szariatu. Z podobnego badania przeprowadzonego przez Pew Research wynika, że 60% amerykańskich muzułmanów poniżej lat 30 jest bardziej wiernych islamowi niż Stanom Zjednoczonym.

Autorstwo: John Moll
Na podstawie: ZeroHedge.com
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , , , , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Cathy
Użytkownik
Cathy

Ciekawa jestem jakby u nas zadać pytanie, czy bardziej jest się wiernym Ojczyźnie czy Kościołowi to co by respondenci wybrali. Podejrzewam, że wyniki mogłyby być zaskakujące.

cacor
Użytkownik
cacor

@ Cathy:
Pytanie miałoby dotyczyć rezydentów czy ludności napływowej? (czyt. imigrantów)

BrutulloF1
Użytkownik
BrutulloF1

Wbrew pozorom największy dylemat mieliby Pisowcy. Kościół wraz z władzą tworzą obecnie nierozerwalny tandem. My popieramy was z ambony a wy przydzielacie nam publiczne środki i jesteście ślepi na nasze przekręty, chciwość, rozpasanie, sodomię i co tam jeszcze Pan Jezus wymyślił.

janpol
Użytkownik

“…tworzy się podziały między radykalnymi islamistami (terrorystami) a umiarkowanymi muzułmanami którzy nie popierają stosowania przemocy…”

Co to za BREDNIE!!!
Dlaczego nie bierze się przykładu z Muzułmańskiego Związku Religijnego w Rzeczypospolitej Polskiej (uwaga nie: Ligi Muzułmańskiej w Rzeczypospolitej Polskiej, jest jeszcze szyickie Stowarzyszenie Jedności Muzułmańskiej, ale nie znam jego działalności)?!!! Muzułmanie mieszkają w RP od ok 600 lat i są jej dobrymi obywatelami i patriotami. Jest tylko jeden warunek, mieszkaja w RP i prawo RP jest najważniejsze!!! Reszta tylko w zakresie niesprzecznym z obowiązującym prawem!!!

TYLKO TYLE!!!