Ponad połowa Amerykanów chce zakazać nauki cyfr arabskich

Opublikowano: 21.05.2019 | Kategorie: Edukacja, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 97

Cyfry arabskie są stosowane współcześnie niemal na całym świecie i służą do zapisywania liczb. Posługujemy się nimi w życiu codziennym – zarówno w Polsce, jak i w pozostałych krajach Zachodu. Tymczasem ankieta przeprowadzona w Stanach Zjednoczonych ujawnia, że Amerykanie w większości nie chcą, aby tamtejsze szkoły nauczały cyfr arabskich.

A tak na ten sam temat wypowiadali się w sondzie ulicznej Polacy.

Sondaż przeprowadzony przez firmę Civic Science ujawnił, że 56% ankietowanych nie popiera nauki cyfr arabskich w szkołach i chce ich wycofania z systemu edukacyjnego. Z kolei tylko 29% uznaje, że nauka cyfr arabskich jest właściwa, a 15% nie ma zadania w tym temacie.

John Dick, dyrektor generalny Civic Science wyjaśnił, że ankieta została przeprowadzona w taki sposób, aby ujawnić uprzedzenia wśród osób, które nie zrozumiały pytania. Okazało się, że większość Amerykanów nie wiedziała nawet, czym właściwie są cyfry arabskie, ale najwyraźniej nie przeszkodziło to w podaniu impulsywnej odpowiedzi, opartej na przekonaniach.

Ankieta ta zdaje się wskazywać na niski poziom wiedzy sporej części Amerykanów, ale też na uprzedzenia, które mogą wynikać z trwającego od co najmniej kilku lat kryzysu migracyjnego, a także z islamskiego terroryzmu, zamachów terrorystycznych, powstania tzw. Państwa Islamskiego oraz wydarzeń na Bliskim Wschodzie. Warto dodać, że podobna ankieta została przeprowadzona swego czasu w Polsce i przyniosła zbliżone rezultaty.

Źródło: ZmianyNaZiemi.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 4, średnia ocena: 3,50 (max 5)
Loading...

TAGI: , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
MasaKalambura
Użytkownik
MasaKalambura

A gdyby poszukać u źródła, to się okaże ze są to cyfry indyjskie.

Zapomnieli dodać jeden ważny punkt przyczyny takich wyników. Propaganda medialna.

MvS
Użytkownik
MvS

A jak jeszcze głebiej to pewnie i aryjskie.