Ponad połowa Amerykanów chce zakazać nauki cyfr arabskich

Opublikowano: 21.05.2019 | Kategorie: Edukacja, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 638

Cyfry arabskie są stosowane współcześnie niemal na całym świecie i służą do zapisywania liczb. Posługujemy się nimi w życiu codziennym – zarówno w Polsce, jak i w pozostałych krajach Zachodu. Tymczasem ankieta przeprowadzona w Stanach Zjednoczonych ujawnia, że Amerykanie w większości nie chcą, aby tamtejsze szkoły nauczały cyfr arabskich.

A tak na ten sam temat wypowiadali się w sondzie ulicznej Polacy.

Sondaż przeprowadzony przez firmę Civic Science ujawnił, że 56% ankietowanych nie popiera nauki cyfr arabskich w szkołach i chce ich wycofania z systemu edukacyjnego. Z kolei tylko 29% uznaje, że nauka cyfr arabskich jest właściwa, a 15% nie ma zadania w tym temacie.

John Dick, dyrektor generalny Civic Science wyjaśnił, że ankieta została przeprowadzona w taki sposób, aby ujawnić uprzedzenia wśród osób, które nie zrozumiały pytania. Okazało się, że większość Amerykanów nie wiedziała nawet, czym właściwie są cyfry arabskie, ale najwyraźniej nie przeszkodziło to w podaniu impulsywnej odpowiedzi, opartej na przekonaniach.

Ankieta ta zdaje się wskazywać na niski poziom wiedzy sporej części Amerykanów, ale też na uprzedzenia, które mogą wynikać z trwającego od co najmniej kilku lat kryzysu migracyjnego, a także z islamskiego terroryzmu, zamachów terrorystycznych, powstania tzw. Państwa Islamskiego oraz wydarzeń na Bliskim Wschodzie. Warto dodać, że podobna ankieta została przeprowadzona swego czasu w Polsce i przyniosła zbliżone rezultaty.

Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. MasaKalambura 21.05.2019 17:36

    A gdyby poszukać u źródła, to się okaże ze są to cyfry indyjskie.

    Zapomnieli dodać jeden ważny punkt przyczyny takich wyników. Propaganda medialna.

  2. MvS 23.05.2019 14:46

    A jak jeszcze głebiej to pewnie i aryjskie.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.