Ponad 30 tysięcy ofiar handlu ludźmi

Opublikowano: 18.10.2014 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 205

W latach 2010-2012 odnotowano ponad 30 tysięcy ofiar handlu ludźmi w Unii Europejskiej. 80 procent z nich to kobiety, 16 procent – dzieci. Tak wynika z przedstawionego dziś (17 października) raportu Komisji Europejskiej w tej sprawie.

“Dane pokazują nam, że problem handlu ludźmi w różny sposób dotyczy kobiet i mężczyzn. Znakomita większość ofiar wykorzystywania seksualnego to kobiety, zaś większość ofiar pracy niewolniczej to mężczyźni” – powiedziała unijna komisarz odpowiedzialna za sprawy wewnętrzne Cecilia Malmström. Jej zdaniem Unia Europejska zrobiła pewne postępy w walce z handlem ludźmi, ale wciąż jeszcze wiele pozostaje do zrobienia. “Musimy zwiększyć nasze wysiłki, jesteśmy to winni 30 146 ofiarom handlu ludźmi” – powiedziała.

Komisja Europejska zaapelowała do krajów członkowskich, aby jak najszybciej wdrożyły unijne przepisy usprawniające wymianę informacji i dobrych praktyk w zakresie walki z handlem ludźmi.

Autor: jkl
Źródło: Lewica.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
adambiernacki
Użytkownik
adambiernacki

Ja odnotowałem co najmniej sto milionów…

Konter
Użytkownik
Konter

Jak to powiedział Ryszard Kalisz: “W Unii Europejskiej jest około miliona transakcji handlu kobietami… i w dodatku nieopodatkowanych!”