Ponad 161 555 zł kary dla lekarki za pomoc pacjentom

Opublikowano: 15.02.2023 | Kategorie: Wiadomości z kraju, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 4006

161 555 zł kary musi zapłacić Jolanta Tyczyńska, pediatra i neonatolog z Warszawy za to, że przepisywała dzieciom powyżej 18. miesiąca życia specjalne mleko (na inne mają alergię). „Nie miałam innego wyjścia, ponieważ moim podstawowym zadaniem jako lekarza jest ratować życie i zdrowie dzieci” – wyjaśniła.

Kto powinien decydować o tym, jakie środki powinny być przepisywane pacjentom? Najwyraźniej zdaniem NFZ nie powinien być to lekarz. Przekonała się o tym pediatra, Jolanta Tyczyńska.

„To jest jedyne mleko, które jest jedynym ratunkiem dla nich. To nie jest moja fanaberia, tych rodziców czy dzieci. To jest po prostu walka o życie, o przetrwanie” – wyjaśniła lekarka powód przepisywania specjalnego mleka swoim dziecięcym pacjentom. „Mają bardzo ciężką alergię po wprowadzeniu kolejnego mleka lub innych produktów – warzyw czy też mięsa. Okazuje się, że te dzieci mają sączące rany na ciele, zaburzenia z przewodu pokarmowego, wymioty, biegunki, nie przybierają na wadze, hamuje się ich rozwój zarówno psychiczny, jak i fizyczny” – podkreśliła.

Tyczyńska nie zamierza płacić kary. „To byłoby przyznanie się do winy, której ja nie popełniłam – podkreśliła. – Moi pacjenci proponowali mi, żeby założyć zbiórkę, że natychmiast uzbierają te pieniądze. I co wtedy?” – powiedziała.

Oceniła, że powinny zajść zmiany systemowe. „Myślę, że to jest czas na zmianę całej refundacji. Lekarz nie powinien w ogóle tej refundacji ogarniać, nie powinien jej pilnować. My i tak mamy ogromną ilość pracy. Listy refundacyjne zmieniają się co trzy miesiące” – stwierdziła.

Autorstwo: Paweł Kubala
Na podstawie: RMF24.pl
Źródło: MediaNarodowe.com


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

5 komentarzy

 1. Kaczor3333 15.02.2023 10:21

  “Kto powinien decydować o tym, jakie środki powinny być przepisywane pacjentom?” – ekonomista.

 2. Stanlley 15.02.2023 10:37

  Ooooo i jak myślicie? Ile lekarzy wyjedzie znowu z kraju? We wrześniu 1% psychiatrów złożył wnioski o tłumaczenie dyplomów – takie działania lekarz podejmuje tuż przed wyjazdem – więc nie będzie naduzyciem jak napiszę że we wrześniu, tylko w jednym miesiącu wyjachał 1% psychiatrów – których u nas jest ogromny deficyt… wiecie że wizyta u psychiatry to koszt ponad 400zł? Tylko prywatnie… a mimo takich stawek powyjeżdżali… we wrześniu ogólnie 1200 lekarzy wyjechało…

 3. Szwęda 15.02.2023 14:40

  Władzę muszą przejąć Polacy, ludobójców schwytać, osądzić wedle nowego polskiego prawa i skazać, a wyroki niezwłocznie wykonać!

 4. replikant3d 15.02.2023 16:57

  ,,Szwęda,, Piękne marzenie…ale TYLKO marzenie. Mają zbyt mocne ,,plecy,,. Włos im z głowy nie spadnie..

 5. Paweł 16.02.2023 12:06

  Moja lekarz rodzinna miała bardzo podobno przypadek, lecz jej “winę” wycenili “tylko” na 8 tysi. Bydlaki.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.