Ponad 100 ton polskiego złota leży w londyńskim skarbcu

Opublikowano: 06.02.2019 | Kategorie: Gospodarka, Polityka, Publicystyka

Liczba wyświetleń: 2404

Dzisiejszą publikację chcemy rozpocząć od przypomnienia strategicznie ważnego faktu historycznego z przeszłości. 4-11 luty 1945 roku, Jałta. To właśnie tam, nasi tak zwani sojusznicy, osiągnęli kompromis w sprawie Polski. Nasi sojusznicy oddali nasz naród w ręce Stalina i przy okazji postanowili nie oddawać nam naszego złota zdeponowanego w Anglii. Sojusznicy Polski, odwrócili wzrok i zepchnęli Rzeczpospolitą w dziesięciolecia zniewolenia komunistycznego, jednak wzroku od polskiego złota nie odwrócili i zachowali je po dziś dzień dla siebie.

Kwestia złota, którego właścicielem jest naród polski, a które po dzień dzisiejszy leży w brytyjskich skarbcach, to zatrważająca rzeczywistość. Rzeczywistość, o której się nie wspomina, o której media głównego nurtu milczą i wreszcie, o której przeciętny Polak nie ma większego pojęcia. Jak to jest możliwe w XXI wieku, że kilkadziesiąt ton złota należących do Polaków, leży sobie spokojnie w skarbcu za granicą kraju i nikt nie podnosi roszczenia o zwrot tego narodowego majątku?

Polskie złoto nie wróci do kraju. Ponad sto ton leży w skarbcu w Londynie. Politycy twierdzą, że jest to wygodniejsze, ale nie dodają, iż w gruncie rzeczy zdajemy się na łaskę Brytyjczyków. Co więc z naszą suwerennością i niezależnością? Tą informację należy powtarzać niczym mantrę, gdyż jest ona wręcz niewiarygodna a jednak prawdziwa. A zatem raz jeszcze, Narodowy Bank Polski jest właścicielem stu trzech ton złota o łącznej wartości przekraczającej szesnaście miliardów złotych.

Nasi sąsiedzi, Rosjanie i Niemcy, zapełniają swoje skarbce złotem, proceder ten, nasilił się w ostatnich latach, eksperci podkreślają, iż tego typu działanie miało miejsce również przed wybuchem I wojny światowej. Tymczasem polskie skarbce świecą pustkami. W samym roku 2016 Władimir Putin zwiększył zasoby złota o blisko dwieście ton. Nie można, nie zauważyć, że świat szykuje się do bliżej nieokreślonych konwulsji, czy to ekonomicznych, czy też wojennych, jakie mogą nastąpić w najbliższych latach.

Co w związku z tym realnym zagrożeniem dzieje się z polskim złotem? Nie dość, że nie zakupujemy dodatkowych ton tego kruszcu, to jeszcze ponad dziewięćdziesiąt procent już posiadanego złota, znajduje się po za granicami kraju, a Polska zdana jest na łaskę Brytyjczyków, czy ci, gdy nadejdzie taka potrzeba, oddadzą z uśmiechem na twarzy ponad sto ton złota, należącego do polskiego narodu. Nie chcemy być pesymistami, ale śmiemy w to wątpić.

Nasze rezerwy złota nie dorównują największym krajom takim jak USA, Rosja czy Niemcy, co jest w znacznym stopniu związane z uwarunkowaniami historycznymi. Tragizm całej sytuacji polega na tym, że fizycznie w kraju mamy zaledwie pięć ton tego kruszcu, natomiast blisko sto ton leży prawie dwa tysiące kilometrów od Polski, w skarbcu w Londynie. Rosjanie złoto przechowują u siebie. Dwie trzecie zdeponowano w Moskwie, w banku centralnym. Reszta w Petersburgu i Jekaterynburgu.

Kolejny tragizm historii, o którym chcemy dziś wspomnieć to ponad trzy tysiące ton złota, które posiadają Niemcy, dzięki czemu plasują się na drugim miejscu pośród narodów globu, tuż za Stanami Zjednoczonymi Ameryki. Historycy podkreślają, że znaczna część niemieckiego złota to własność narodu polskiego, która została mu odebrana i wywieziona w czasie trwania II wojny światowej. To wówczas Niemcy nie tylko doszczętnie zniszczyły Rzeczpospolitą, ale także całymi pociągami wywoziły z kraju dziesiątki ton złota.

Źródło: Globalne-Archiwum.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 8, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Szwęda
Użytkownik
Szwęda

Niemcy pokonały Polskę, doszczętnie ją zdruzgotały, więc również ją złupili. to jest tragiczne i smutne, ale szczerze mówiąc zupełnie mnie nie dziwi.

KrisK
Użytkownik
KrisK

@Szwęda Niemcy to pikuś, ale potem Francuzi i reszta ferajny zwycięzców, za których walczyliśmy. Czasem rodzi się pytanie, czy nie trzeba było podpisać paktu z niemcami jak chcieli. Po wojnie wypieli się na nas wszyscy. Od sojuszników, z którymi walczyliśmy poprzez żydów, dla których ratowania wielu naszych rodaków oddało życie.
I przecież nie był to pierwszy raz, kiedy bycie fer nie miało sensu.

Szwęda
Użytkownik
Szwęda

Kto zdecydował o umieszczeniu polskiego złota w gb albo był kompletnym głupcem albo był zdrajcą narodowym i antypolakiem.