Pomysłowość w niedostatku, czyli po nitce do kłębka

Opublikowano: 27.12.2022 | Kategorie: Publicystyka, Publikacje WM, Społeczeństwo

Liczba wyświetleń: 1702

Spojrzenie na wydarzenia roku 2022.

Finlandia

Wysokie ceny ogrzewania połączone z inflacją zmusiły część Brytyjczyków do migracji do… Finlandii. Po doświadczeniu brutalności policyjnej okresu pandemicznego, zderzeniu z biurokracją, upadkiem setek firm migrujący optymiści odkrywają, że system ich już dopadł ponownie. Chciało się Finom do NATO.

Cenzura widoczna w wypowiedziach, dla uniknięcia karalnych skutków mówienia prawdy, generuje język „wspak”. Informując więc o służbach zwalczających profilaktycznie słynną chorobę, mieszkańcy nazywają ją „divoc”, a testy mają w wolnym tłumaczeniu nazwę „popularnych chińskich represji”. Prasa oficjalna dementuje na swój sposób wysoki procent zgonów związanych z zachorowaniem na ów „divoc” prostując, że skala błędu wynosiła 40%. Jednocześnie krytyczna ocena nieskuteczności testów wyłączyła je całkowicie z kryterium narzędzi diagnostycznych, stąd papierowa poprawa statystyki zgonów. Przedział wiekowy osób zmarłych w powiązaniu z chorobą pandemiczną okazał się znacznie wyższy wynosząc 81-87 lat. Jak wynika ze strony rządowej Finlandii, wszelkie restrykcje pandemiczne zostały zniesione w ruchu granicznym z dniem 30 czerwca 2022 r.

Wielka Brytania

Pozostali w Zjednoczonym Królestwie szukają sposobów przetrwania w pojedynkę, niewielkich grupkach, albo organizując się w kręgi pomocy wzajemnej. Pani Obomese, chcąc uniknąć kosztów ogrzewania domu, ubiera się jak najcieplej, by zasiąść rankiem przy komputerze w lokalnej bibliotece Woolwich Library i w cieple spędzić kilka godzin. Jej miesięczne zarobki 1500 funtów nie wystarczają na utrzymanie mieszkania czynszowego i dwójki dzieci, przy dorywczych zarobkach męża dziennikarza. Domowe ogrzewanie włączane dwukrotnie na minimalny zakres w ciągu doby jest powodem narzekań dzieci i zaległości w opłatach. W diecie rodziny cały rok upłynął pod znakiem wyboru między ryżem i makaronem.

52-letni pracownik służby zdrowia korzysta z tak zwanego „banku ciepła”, oznaczającego miejsce wyznaczone dla osób, które nie stać na ogrzewanie domowe. O świętach nikt w takich warunkach nie myśli.

Preppersi brytyjscy to ludzie aktywni. W ramach hartowania się do warunków spartańskich, święta spędzili na dzikim obozowisku w lesie pod namiotem. Organizują się w grupy sąsiedzkie pomocy wzajemnej jako mieszkańcy prowincji. Informują o punktach, gdzie dostępne jest drewno opałowe, leki, służąc także poradą techniczną mniej doświadczonym.

Mając w swoich szeregach weteranów sił zbrojnych, prowadzą stałą obserwację zjawiska migracji będącego zalążkiem niesprawiedliwego prawa. Z ich spostrzeżeń wynika, że fale migracyjne trafiły do ponad 419 hoteli zbankrutowanych podczas pandemii.

Dane potwierdza były europoseł Nigel Farage. O ile zgodnie z definicją migrant jest osobą czasowo przebywającą na obcym terenie, to w przypadku wielojęzycznych gości umieszczonych od miesięcy w brytyjskich hotelach, 97% stanowią mężczyźni w przedziale wiekowym 20–38 lat. Zdolni do służby wojskowej, dobrze ubrani, nieobarczeni rodziną, wyposażeni w telefony nie ponoszą kosztów pobytu i wyżywienia.

Programy migracyjne widniejące na stronach Unii Europejskiej przewidują w latach 2021 – 2027 środki wsparcia AMIF (azylantów, migrantów i celów integracji) w wysokości 9.9 miliardów euro. Choć Wielka Brytania z UE wyszła, rolę koordynatora migracji ludności pełni ONZ za pośrednictwem UNHCR i jej agend. Akcja „dom dla Ukraińca” była przez te organizacje propagowana i wdrażana globalnie. Może to tłumaczyć pojawienie się przed brytyjskimi hotelami dla uchodźców samochodów z wielkimi napisami „UN”.

Obserwując męską populację na wypoczynku, okoliczni mieszkańcy mają poważne obawy o własne bezpieczeństwo. Powszechnym zwyczajem, po zmroku nikt nie wychodzi z domu, jeśli w sąsiedztwie jest ośrodek azylancki.

Austria

Przewidując cykliczne wyłączenia prądu, rząd austriacki wprowadził jako propozycje mające zapobiegać dewastacji witryn, plądrowania sklepów i wandalizmu ciekawe zalecenia. W przypadku jednodniowego wyłączenia prądu duże sklepy mają rozdać klientom lub dokonać wyprzedaży (po niższej cenie) towar o krótkim terminie przydatności jak nabiał, pieczywo.

Przy dwudniowym braku dopływu energii sklepy będą rozdawać lub wyprzedawać produkty o nieco dłuższym czasie przydatności do spożycia, jak warzywa, owoce, mrożonki, wędliny. Trzydniowy lub dłuższy brak prądu ma objąć wyprzedażą ryż, kasze, makarony, kawę, herbatę, płatki, artykuły w puszkach, butelkach.

Polska

O samych migrantach w Polsce wiemy niewiele i nie staramy się tematu pogłębić, bo nam rząd podsuwa tematy zastępcze. Śp. Profesor Bogusław Wolniewicz już dawno nazwał te fale o jednorodnych cechach i intencjach „nachodźcami”.

Mało interesujemy się istnym przemysłem, jaki powstał w oparciu o stopniowy podbój, zwany też podmianą kulturową na rzecz amalgamatu multi kulti. Biorąc pod uwagę pieniądze instytucji międzynarodowych, prowadzonych przez ludzi z nadania, a nie z wyboru, mamy do czynienia z narzuconym handlem ludźmi w imię idei. Warto więc zacząć poznawać źródła finansowania i kierunki strumieni pieniędzy wspierających funkcjonariuszy niszczącej idei współczesnego niewolnictwa, zanim zdecydujemy się działać sensownie z programów UE i ONZ.

Opracowanie: Jola
Źródło: WolneMedia.net

Źródłografia

1. valtioneuvosto.fi/en/information-on-coronavirus/current-restrictions/travel-to-and-from-finland

2. youtube.com/watch?v=GtVgti3A0pM

3. youtube.com/watch?v=VNTCckA-WwY

4. ec.europa.eu/migrant-integration/funding/eu-funds-2021-2027-period_en

5. news.un.org/en/story/2022/04/1116162

6. youtube.com/watch?v=wKIDtQqrB88

7. ec.europa.eu/migrant-integration/funding/national-level/funds-migrant-integration-poland_en


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.