Pompeo uważa realizację roszczeń żydów za priorytet

Opublikowano: 30.07.2020 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1210

Jeśli ktoś myśli, że Ustawa 447 została w USA zapomniana to jest w błędzie. Poniżej publikujemy oświadczenie Sekretarza Stanu USA, Mike’a Pompeo w tej sprawie (przepraszamy za niedoskonałe tłumaczenie, ważne, że sens zostaje zachowany).

„Holokaust był jednym z najbardziej przerażających okrucieństw w historii świata. Reżim nazistowski zamordował sześć milionów Żydów – w tym półtora miliona dzieci – i miliony innych osób, kierując się swoją wypaczoną ideologią i nienawiścią etniczną. Holokaust był także jedną z największych zorganizowanych kradzieży w historii ludzkości. Konfiskata, zajęcie i bezprawne przekazanie mienia Żydów przez reżim nazistowski miały na celu nie tylko wzbogacenie reżimu nazistowskiego kosztem europejskich Żydów, ale także trwałą eliminację wszystkich aspektów żydowskiego życia kulturalnego.

Po zakończeniu II wojny światowej w Europie, Stany Zjednoczone podjęły wysiłki zmierzające do wymierzenia sprawiedliwości w postaci restytucji lub odszkodowania dla osób, których majątek został skradziony podczas Holokaustu. Wysiłek rozpoczął się, gdy wojska alianckie wyzwalały Europę i trwa do dziś. W 2009 r. Stany Zjednoczone i 46 innych krajów zobowiązały się do naprawienia konsekwencji tych bezprawnych przejęć mienia i do promowania dobrobytu osób, które przeżyły Holokaust na całym świecie, popierając Deklarację z Terezina.

Wyrażam uznanie dla Kongresu za przyjęcie z szerokim, ponadpartyjnym poparciem Ustawy z 2017 r. „O wymiarze sprawiedliwości dla ocalałych” (JUST), P.L. 115-171, która została podpisana przez Prezydenta Trumpa w maju 2018 r. Ustawa nakłada na mnie obowiązek przedłożenia Kongresowi sprawozdania z postępów krajów w realizacji celów Deklaracji Terezińskiej. Raport JUST Act jest podstawowym narzędziem podkreślającym ważne działania, jakie kraje podjęły w celu zapewnienia restytucji lub odszkodowania za mienie skonfiskowane podczas Holokaustu lub następnie znacjonalizowane w czasach komunistycznych. Ujawni również luki we wdrażaniu deklaracji z Terezina, wyszczególni kluczowe prace, które pozostają do wykonania, i posłuży jako model najlepszych praktyk w celu wypełnienia zobowiązań, które kraje podjęły, popierając Deklarację Terezińską.

Minęło dużo czasu, a potrzeba działania jest pilna. Gdy obchodzimy 75. rocznicę zakończenia Holokaustu, dziedzictwo nazistowskich masowych grabieży pozostaje w zbyt wielu miejscach i w dużej mierze nieuwzględnione. Biorąc pod uwagę podeszły wiek ocalałych z Holokaustu, z których wielu żyje w ubóstwie, ustalenia niniejszego raportu służą jako przypomnienie, że kraje muszą działać z większą pilnością, aby zapewnić zwrot lub odszkodowanie za mienie bezprawnie zagarnięte ofiarom Holokaustu i inne ofiary nazistowskich prześladowań. Wszystkie ofiary nazistowskiego reżimu powinny móc godnie przeżyć resztę swoich dni.

Kiedy prezydent Trump podpisał w grudniu 2019 r. Przełomowe rozporządzenie wykonawcze w sprawie zwalczania antysemityzmu, podkreślił również znaczenie „wzmocnienia wysiłków restytucyjnych”, które leżą u podstaw Deklaracji Terezińskiej. Jestem dumny z nieustannych wysiłków Departamentu Stanu, aby zachęcić kraje do realizacji celów i zobowiązań, które podjęły, popierając Deklarację Terezińską, oraz do zapewnienia spóźnionej sprawiedliwości ocalałym z Holokaustu i ich rodzinom oraz społecznościom żydowskim zniszczonym przez Holokaust. Jako sekretarz stanu nadal będę traktować priorytetowo te wysiłki.”

https://www.youtube.com/watch?v=76udLUoVwZc

Źródło oświadczenie: State.gov
Źródło tłumaczenia: Goniec.net


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

 1. kopydlok 30.07.2020 13:15

  Czy ktoś pokusił się o oszacowanie, ile istnień ludzkich pochłonął reżim USA?

 2. Dandi1981 30.07.2020 19:30

  Frajer powinnien powiedziec 6 mln zydow polskiego pochodzenia z polskim obywatelstwem I 5 mln polakow
  Zydzi tak wyprali mozgi na arenie miedzynarodowej ze wszyscy mysla ze Hitler tylko zydow mordowal, nikt nie mowi ze 35 mln kraj polska po 2 wojnie swiatowej liczyl 20 mln
  Gdzie rekompesata za ich mienie tych 15 mln polakow, a panstwo zydiwskie izrael utworzone zostalo po 2 wojnie , wiec ci obywatele byli obywatelami polskimi.
  Teraz nalerzy wystopic do USA o zwrot mienia bezspadkowego za karzdego chrzescijanina ktory tam zmarl a jego dobra przejelo panstwo

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.