Pomnik „Łupaszki” zdewastowany drugi raz

Opublikowano: 03.05.2018 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 592

Stojącego w „Galerii Wielkich Polaków” w krakowskim Parku Jordana majora Zygmunta Szendzielarza spotkał afront – ktoś oblał monument czerwoną farbą. To już drugi tego rodzaju „atak” na pomnik „wyklętego”.

„W taki sposób lewactwo rozpoczyna obchody swojego jutrzejszego święta… Dewastacja popiersia mjr. “Łupaszki” w krakowskim Parku Jordana. Jestem przekonany, że takich przypadków będzie więcej. Gdy prawica śpi, lewactwo się uaktywnia” – ubolewa na “Twitterze” kwartalnik „Wyklęci”.

Prezes Towarzystwa Parku im. dr Henryka Jordana Kazimierz Cholewa zgłosił sprawę małopolskiej policji. “To celowe działanie polityczne. Komuś zależało na tym, żeby pomnik pozostał jak najdłużej uszkodzony. Zaczyna się długi weekend, kiedy służby miejskie nie pracują w normalnym trybie i kiedy bardzo wiele osób odwiedza park” – stwierdził.

Funkcjonariusze szukają sprawców i zachęcają, aby zgłaszać się na komisariat z informacjami dotyczącymi aktu wandalizmu. Trzeba przyznać, że lokalni dewastatorzy pomników trzymają wspólny front, ewidentnie wymierzony w idoli polskiej prawicy: w przeszłości w Parku Jordana dewastowane były pomniki Danuty Siedzikówny „Inki” oraz gen. Ryszarda Kuklińskiego. „Łupaszce” też się już dostało.

W jego alejce stoi w rządku jeszcze trzech wyklętych: „Pług”, „Zapora” i „Laluś”. Ten ostatni nie załapał się już na objęcie monitoringiem, jednak nie cieszy się zainteresowaniem dewastatorów, w przeciwieństwie do majora.

Nietrudno się domyślić, że oblanie pomnika jednego z najbardziej osławionych bohaterów podziemia niepodległościowego czerwoną farbą to odprysk oburzenia, które wywołała decyzja władz Białegostoku o nazwaniu nowo powstałej ulicy właśnie jego imieniem. W Radzie Miasta, gdzie większość ma Prawo i Sprawiedliwość, 15 radnych poparło pomysł. W dodatku otwarcie nowej ulicy będzie zbiegać się w czasie z rocznicą pacyfikacji przez ludzi „Łupaszki” dwóch prawosławnych wsi: Potoków (powiat białostocki) oraz Wilukowa (powiat hajnowski). Zginęli wówczas niewinni ludzie, w tym troje dzieci.

Autorstwo: WK
Źródło: Strajk.eu


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.