Polskie władze nie poprą kandydatury Tuska

Opublikowano: 24.01.2017 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 409

Jarosław Kaczyński zdecydował, że Polska nie poprze kandydatury Donalda Tuska w wyborach na przewodniczącego Rady Europejskiej. Prezes PiS ogłosił to w wywiadzie dla Radia Wrocław.

“My zawsze byliśmy za tym, żeby popierać Polaków, ale jeżeli ktoś, kto jest Polakiem i pełni wysoką funkcję w Unii Europejskiej, opowiada się za rozwiązaniami, które dla Polski są skrajnie szkodliwe — przypomnę te pół miliona euro za każdego nieprzyjętego uchodźca, tak dokładnie mówiąc, w ogromnej większości chodzi o emigrantów ekonomicznych. My takiej osoby — w moim przekonaniu — poprzeć po prostu nie możemy, bo to nie jest tak, że sama narodowość decyduje. Ja bym wolał, żeby tam był ktoś innej narodowości, ale tego rodzaju propozycji nie popierał, żeby nie robił rzeczy szkodliwych dla własnego kraju” — powiedział Jarosław Kaczyński w odpowiedzi na pytanie o poparcie dla Donalda Tuska w wyborach na przewodniczącego Rady Europejskiej.

“To jest moje ostateczne stanowisko. Uważam, że w takiej sytuacji nie można popierać Pana Tuska, tym bardziej, że są także i inne tego stanowiska przesłanki, o których tutaj nie będę mówił” — dodał Kaczyński, przypominając, że Donald Tusk może stanąć w Polsce przed sądem.

Wcześniej prezes PiS niejednokrotnie poruszał kwestię sądu w związku z działaniami z Tuska po katastrofie smoleńskiej.

Donald Tusk został wybrany na przewodniczącego Rady Europejskiej w sierpniu 2014 roku. Jedna osoba może zajmowac to stanowisko dwukrotnie. Obecna kadencja Donalda Tuska kończy się 31 maja tego roku.

Na podstawie: RadioWroclaw.pl
Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4 komentarze

 1. MichalR 24.01.2017 14:55

  Nie wiadomo, czy przypadkiem właśnie to, że Donald Tusk działa przeciw interesowi własnego kraju, nie przyczyni się pozytywnie do jego ponownej nominacji.

 2. Konter 24.01.2017 16:32

  Jestem ciekaw czy szwaby zaopiekują się swoim pupilkiem czy rzucą go na pożarcie.

 3. MichalR 24.01.2017 19:36

  Liczę na to że składowych KODu już się wskrzesić nie uda.

 4. BrutulloF1 25.01.2017 10:13

  Niech go poprze złota pani z Berlina. W końcu to ona, za przysługi, załatwiła mu synekurę życia.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.