Polskie dzieci są gnębione w brytyjskich szkołach

Opublikowano: 23.08.2019 | Kategorie: Edukacja, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 520

Brexit podsycił ksenofobiczne zapędy Anglików i Szkotów, wynika z najnowszych badań. Skala problemu jest przerażająca, wśród dzieci, które były lub są nękane ze względu na pochodzenie są Polacy.

Uczniowie szkół w Anglii i Szkocji, doświadczają coraz bardziej manifestowanego rasizmu i ksenofobii od czasu głosowania w sprawie Brexitu. Niektórzy, otwarcie oskarżają nauczycieli o szykanowanie lub brak jakiejkolwiek pomocy z ich strony.

Badanie, przeprowadzone przez University of Strathclyde, wykazało, że 77% ankietowanych uczniów stwierdziło, że cierpiało z powodu agresji słownej a nawet fizycznej ze strony rówieśników, chociaż zachowanie to często było tuszowane jako żart. 49% dzieci stwierdziło, że ataki stały się częstsze od czasu referendum w 2016 roku. Do napaści słownych dochodzi zazwyczaj na ulicy i w autobusie, do przemocy fizycznej z kolei, na terenie szkoły.

Naukowcy zbierali dane dotyczące ksenofobii i rasizmu w szkołach od października 2016 roku do maja 2018 roku, przebadali ponad 1000 uczniów w wieku od 12 do 18 lat. Uczniowie pochodzili głównie z Polski, Rumunii i Litwy i mieszkali w Wielkiej Brytanii przez co najmniej trzy lata.

Jeden z uczniów przyznał: „W poprzedniej szkole ktoś komentował moją narodowość i próbował spalić mi włosy. W zeszłym roku, w szkole do której uczęszczam obecnie, grupa dzieci szła za mną krzycząc – Ukip, i że powinienem k..a wrócić do swojego kraju”.

Inny dodał: „Byłem zastraszany od szóstego roku życia do dwunastego roku życia. Rzucano we mnie kamieniami, mówiono na mój temat podłe plotki, a nawet okradziono mnie. Do tego byłem wyśmiewany i obrażany, tylko dlatego, że jestem Polakiem”.

Wskutek prześladowań może dojść nawet do tragedii. W 2016 roku w szkole w Redruth w Kornwalii, samobójstwo popełniła 16-letnia Dagmara. Jej rodzice przyznali, że dziewczyna była nękana przez rówieśników ze względu na swoje pochodzenie.

Autorstwo: SDG
Źródło: Cooltura24.co.uk


TAGI: , , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.