Polskie dzieci są gnębione w brytyjskich szkołach

Opublikowano: 23.08.2019 | Kategorie: Edukacja, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 61

Brexit podsycił ksenofobiczne zapędy Anglików i Szkotów, wynika z najnowszych badań. Skala problemu jest przerażająca, wśród dzieci, które były lub są nękane ze względu na pochodzenie są Polacy.

Uczniowie szkół w Anglii i Szkocji, doświadczają coraz bardziej manifestowanego rasizmu i ksenofobii od czasu głosowania w sprawie Brexitu. Niektórzy, otwarcie oskarżają nauczycieli o szykanowanie lub brak jakiejkolwiek pomocy z ich strony.

Badanie, przeprowadzone przez University of Strathclyde, wykazało, że 77% ankietowanych uczniów stwierdziło, że cierpiało z powodu agresji słownej a nawet fizycznej ze strony rówieśników, chociaż zachowanie to często było tuszowane jako żart. 49% dzieci stwierdziło, że ataki stały się częstsze od czasu referendum w 2016 roku. Do napaści słownych dochodzi zazwyczaj na ulicy i w autobusie, do przemocy fizycznej z kolei, na terenie szkoły.

Naukowcy zbierali dane dotyczące ksenofobii i rasizmu w szkołach od października 2016 roku do maja 2018 roku, przebadali ponad 1000 uczniów w wieku od 12 do 18 lat. Uczniowie pochodzili głównie z Polski, Rumunii i Litwy i mieszkali w Wielkiej Brytanii przez co najmniej trzy lata.

Jeden z uczniów przyznał: „W poprzedniej szkole ktoś komentował moją narodowość i próbował spalić mi włosy. W zeszłym roku, w szkole do której uczęszczam obecnie, grupa dzieci szła za mną krzycząc – Ukip, i że powinienem k..a wrócić do swojego kraju”.

Inny dodał: „Byłem zastraszany od szóstego roku życia do dwunastego roku życia. Rzucano we mnie kamieniami, mówiono na mój temat podłe plotki, a nawet okradziono mnie. Do tego byłem wyśmiewany i obrażany, tylko dlatego, że jestem Polakiem”.

Wskutek prześladowań może dojść nawet do tragedii. W 2016 roku w szkole w Redruth w Kornwalii, samobójstwo popełniła 16-letnia Dagmara. Jej rodzice przyznali, że dziewczyna była nękana przez rówieśników ze względu na swoje pochodzenie.

Autorstwo: SDG
Źródło: Cooltura24.co.uk

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 4, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , , , , , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o