Czeczko wyśmiewa nazwanie go agentem KGB

Opublikowano: 23.12.2021 | Kategorie: Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 2147

Emil Czeczko, polski żołnierz, który uciekł na Białoruś, skomentował doniesienia medialne, jakoby jest agentem KGB. „Dobry żart” – stwierdził Czeczko w wywiadzie dla białoruskiej telewizji ONT, odpowiadając na pytanie.

Dezerter opowiedział, jak mu się żyje na Białorusi. Jak zaznaczył, „ma co jeść, ma co pić”, i chętnie by na Białorusi został, jeśli będzie taka możliwość. „Jeśli będzie możliwość, by jakoś ułożyć sobie życie, jakąś pracę znaleźć, to czemu nie. Pracowałem kiedyś jako spawacz, znam się na elektryce” – oświadczył.

Powiedział również, że nie ma przyjaciół na Białorusi, jak pisały o tym polskie media, przyznając jednocześnie, że ma problemy z prawem. „To jest prawda, że miałem problemy z prawem, które są związane z moją matką. To, że leczyłem się z uzależnienia alkoholowego – to też jest prawda” – odparł. „Po prostu teraz wyciągają wszystkie tego typu najmniejsze problemy… Nie powiedzą, że jestem bohaterem. Powiedzą, że jestem tchórzem, złodziejem – wszystko to wyciągną co najgorsze w stosunku do mnie” – zauważył.

Czeczko potwierdził raz jeszcze, że brał udział w zabijaniu migrantów. „Wcześniej już mówiłem, że sam brałem w tym (zabijaniu – red.) udział pod przymusem… Po prostu byli zabijani, zakopywani i tyle… Nas często przerzucano… Nie znaliśmy tamtej okolicy… Straż Graniczna zabierała nas z obozowiska (…) Od dowódców wojska dostawaliśmy tylko na początku rozkaz, że mamy jechać ze Strażą Graniczną na patrol. Tam po prostu nas upijali prawie że do nieprzytomności i dawali broń. Z rana człowiek nie był pewien, czy naprawdę w nocy strzelał do ludzi. Gdyby nie to, że ktoś ze mną stał z pistoletem, to bym w ogóle tego nie zrobił” – powiedział Czeczko dodając, że nie zna konkretnego terenu, w którym to wszystko miało miejsce.

17 grudnia Państwowy Komitet Graniczny Białorusi poinformował, że polski żołnierz Emil Czeczko wystąpił w Mińsku o azyl polityczny. Podkreślono, że dzień wcześniej w pasie granicznym białoruska Straż Graniczna zatrzymała urodzonego w 1996 roku żołnierza Wojska Polskiego Emila Czeczko. Białoruscy pogranicznicy oświadczyli, że „w związku z brakiem zgody na politykę Polski w sprawie kryzysu migracyjnego i praktyki nieludzkiego traktowania uchodźców, żołnierz wystąpił o azyl polityczny w Republice Białorusi”.

Zbiegły żołnierz udzielił wcześniej wywiadu dla białoruskiej telewizji, w którym oskarżył polskie wojsko m.in. o zabijanie migrantów oraz do wolontariuszy na granicy z Białorusią. Mówił, że był zmuszony do strzelania do migrantów. Uważa on, że sytuację na granicy polsko-białoruskiej powinien zbadać Czerwony Krzyż. Białoruskie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych poinformowało natomiast, że przyjęło do rozpatrzenia wniosek Czeczki o przyznanie mu statusu uchodźcy.

Za dezercję Emilowi Czeczce grozi do 10 lat więzienia.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4 komentarze

 1. Cami 23.12.2021 12:08

  klamie zeby sie wybielic, czy tak mu nakazuja gledzic , czy cos na rzeczy?
  Lepper, Petelicki itp. to co za problem jakis nachodziec?
  po to zakaz mediow tam byl?
  jednak nie che mi sie wierzyc – za duze ryzyko nagrania takich akcji przez bialorusinow 🙁
  wypapalnia sie jak teraz ten borowiec od Szydly 🙁
  on cos mowil ze nie dostali niesmiertlnikow – bo zabraklo?? w celu?

 2. Irfy 23.12.2021 16:09

  Facet jest na całkowitej łasce i niełasce białoruskich służb. Gdyby z dowolnych powodów znalazł się w Polsce, dostanie wyrok bliski górnym widełkom wymiaru kary, co oznacza co najmniej 4 lata odsiadki. A i to przy założeniu, że sąd by go wypuścił “za dobre sprawowanie” po przyschnięciu sprawy. Więc będzie mówił wszystko, co mu każą. Tym bardziej, że szczególnie bystry nie jest i żadnej gry ze służbami nie rozegra.

  Co do tego “mordowania po pijanemu”, to przecież oczywista bzdura. Nawet jakby polskie władze zdecydowały się na taki krok (nie wiadomo po co), to przecież nie powierzałyby tak delikatnego zadania jakimś nawalonym artylerzystom po wyrokach. Zresztą łatwo wyczuć, skąd wiatr wieje, wszak odurzone alkoholem radzieckie kadry mordowały naszych w Katyniu. Więc przy okazji następnej odsłony operetki z tym dezerterem ten wątek zostanie jakoś wpleciony. Że niby nasi też mają “krew na rękach” i niczym się nie różnią od tamtych morderców.

 3. MasaKalambura 23.12.2021 20:53

  Ja myślę, że jako naród rozumny nie powinniśmy tego typka więcej tutaj cytować, opisywać i komentować. Zdrada na polu walki, nawet hybrydowej jest czynem, którego konsekwencją w każdym normalnym kraju jeszcze 50 lat temu była śmierć. Wcale nie wydaje mi się czy nie powinna być nią dzisiaj.

  Weźmy to szerzej. Żołnierz idzie na wojnę i ryzykuje swoje życie i zdrowie. W ramach pracy może zginąć i nikogo to nie zdziwi, bo to wojna. I mamy takiego plugawca. Tchórz lub bandyta, ucieka do wroga. Zdradza pozycje i strategie kolegów, przy okazji starając się splugawić ich honor. Naraża ich na śmierć. I za to ma mieć karę więzienia? To tylko zachęta dla innych takich zwyrodnialców, jeśli w armii są. Zamiast walczyć i ryzykować życie wolą pójść do wroga aby jemu służyć ryzykując jedynie więzienie u siebie.

  Co za bezsensowne prawo.

  Dlatego choć symbolicznie powinniśmy tego człowieka uśmiercić. Nie zasługuje na uwagę żadnego Polaka. Jedynie na pogardę. Hańba mu!

 4. Cami 23.12.2021 21:22

  widac do woja przyjmuja kazdego chetnego, tu przyklad malomiasteczkowej patologii mieszkajacej na jednym pokoju z matka 🙁
  widac wojo traktuje nie jako misje tylko dla wiktu i opierunku, cos jak ci pijani rowerzysci co na zime dawali sie lapac zeby w ciepelku miec i dach i miche za frajer 🙁
  niezly obraz sil natowskich – jak widac nie roznia sie od ruskich sil zbrojnych – zapijaczonych zolnierzykow z karabinami na sznurkach – ojej to bylo 45 🙂 a moze i teraz jest ?

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.