Polski uciekinier z więzienia we Włoszech został złapany

Opublikowano: 27.08.2019 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 181

32-letni Polak, który uciekł w niedzielę z więzienia Poggioreale w Neapolu, został schwytany przez policjantów i karabinierów. Poszukiwania trwały nieco ponad dobę. Uciekiniera złapano w odległości kilku kilometrów od więzienia.

Robert L. uciekł z więzienia Poggioreale w Neapolu w niedzielę. Zjechał z muru na prześcieradle, gdy więźniowie szli na mszę do kaplicy. Przy pomocy liny Polak przedostał się przez mur ogradzający zakład karny. Włoskie media zwracają uwagę na to, że to pierwszy przypadek udanej ucieczki z neapolitańskiego więzienia od ponad 100 lat.

Związki zawodowe pracowników służb więziennych nazywają ten przypadek „końcem twierdzy włoskich zakładów karnych” i zwracają uwagę na przeludnienie we włoskich więzieniach i braki personelu. Przewodniczący związku zawodowego Luigi Castaldo mówi wprost, że w takich warunkach „nie da się pracować”.

Z kolei kapelan neapolitańskiego zakładu karnego ksiądz Franco Esposito oświadczył w poniedziałek, że nie jest zdziwiony ucieczką Polaka: „Czemu dziwić się z powodu ucieczki z więzienia? To najbardziej naturalna rzecz, jaka może się wydarzyć (…). Nienaturalne jest trzymanie w zamknięciu osób w warunkach nieludzkich i poniżających”.

Zaznaczył, że nie usprawiedliwia ucieczki więźnia, a chce przede wszystkim „skierować uwagę na fakt, że więzienia takie jak Poggioreale nie spełniają z całą pewnością warunków umożliwiających resocjalizację i nie służą ponownej integracji osadzonej osoby w tkance społecznej” – zauważył.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o