Polski restaurator prześladowany za otwarcie kawiarni

Opublikowano: 09.02.2021 | Kategorie: Gospodarka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1877

Restauracja w Manchesterze wbrew obowiązującym restrykcjom została otwarta przez właściciela z Polski. Na miejscu pojawili się policjanci po tym, jak otrzymali doniesienie o „obecności 100 osób”, jak podają brytyjskie media. Jak skończyła się ich interwencja?

Prowadzona przez Polaków kafejka w Manchesterze wbrew wprowadzonym przez brytyjskie władze regulacjom pozostawała otwarta i prowadziła działalność serwując posiłki i napoje „na miejscu”. W dodatku, na oficjalnym profilu lokalu na „Facebooku” stale publikowano informacje o tym, że jest on „normalnie” otwarty i zaprasza do siebie wszystkich. W związku z niestosowaniem się do obowiązujących obostrzeń lokalny council na początku lutego ukarał lokal grzywną. 1 lutego Manchester City Council ukarał polskich właścicieli mandatem w wysokości 1000 funtów. Jak podają brytyjskie media, wydano wówczas również zakaz obsługiwania klientów na miejscu ze skutkiem natychmiastowym.

Gdy po raz kolejny w lokalu pojawili się policjanci liczba jego klientów miała sięgnąć nawet 100 osób, jak podaje „The Daily Mail”. Brytyjski tabloid nie precyzuje, czy była to liczba osób, które w danym momencie znajdowały się w środku, czy na przykład zostały obsłużone podczas jednego dnia (a konkretnie w niedzielę, 7 lutego), ale faktem jest, że osoby, które znajdowały się w środku nie zachowywały żadnych zasad związanych z „social distancing” oraz nie miały założonych masek.

https://www.youtube.com/watch?v=mlfW4iDlzQU

Z kolei w dniu dzisiejszym brytyjskie media obiegł filmik, na którym widzimy, jak między policjantem, a polskim właścicielem lokalu dochodzi do szarpaniny. Widzimy również wyraźnie, jak funkcjonariusz uderza w twarz naszego rodaka. Wszystko wskazuje na to, że funkcjonariusz Greater Manchester Police nie potrafił utrzymać swoich nerwów na wodzy i wyprowadził cios, kiedy nasz rodak unikał walki. Polak z kolei miał go wcześniej zwyzywać. Trzeba jednak bardzo wyraźnie zaznaczyć, że nie wiemy, co stało się przedtem i jaki kontekst mają te wydarzenia.

Czy pozostający na służbie policjant przekroczył swoje uprawnienia, czy złamał prawo? W tek sprawie Greater Manchester Police wydało oficjalne oświadczenie, w którym czytamy: „Greater Manchester Police jest świadoma krążącego w sieci wideo z udziałem mężczyzny, który wydaje się być uderzony przez policjanta. Do zdarzenia doszło podczas zatrzymania 38-letniego mężczyzny pod zarzutem napaści na funkcjonariusza i stawiania oporu przy zatrzymaniu. Policja zareagowała na doniesienia o nieprzestrzeganiu obostrzeń COVID-19 przez kawiarnię na Burnage Lane w Manchesterze. Funkcjonariusze przybyli na miejsce i zgodnie z procedurą podjęli próbę nawiązania kontaktu z osobami i rozproszenia uczestników. W wyniku tego doszło do napaści na funkcjonariusza”.

Potwierdzono również, że policjant nie odniósł żadnych poważnych obrażeń i nie wymagał leczenie szpitalnego. Oprócz tego lokalna policja wydała 14 mandatów. Wiadomo również, że 38-letnie Polak został aresztowany, a następnie przewieziony na komisariat, gdzie miał złożyć wyjaśnienia i zostać przesłuchany.

Rozmowa z restauratorem, w którym przedstawia swoją wersję wydarzeń TUTAJ.

Autorstwo: Remigiusz Wiśniewski
Źródło: PolishExpress.co.uk


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.