Polski kapitan w meksykańskim więzieniu

Opublikowano: 26.11.2019 | Kategorie: Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1466

Rodzina kapitana Andrzeja Lasoty, który od czterech miesięcy przebywa w meksykańskim więzieniu, przygotowała petycję do prezydenta Andrzeja Dudy, w której prosi głowę państwa o pomoc w uwolnieniu Polaka.

Kapitan Krzysztof Lasota został aresztowany cztery miesiące temu po tym, jak na pokładzie dowodzonego przez niego statku UBC Savannah znaleziono narkotyki. Załoga powiadomiła policję o ukrytych między ładunkami 200 kilogramach kokainy, jednak organy ścigania uznały, że marynarze sami przemycali narkotyki:19 Filipińczyków i 3 Polaków,w tym kapitan Lasota, zostało aresztowanych.

Po miesiącu dwaj Polacy zostali oczyszczeni z zarzutów i wypuszczeni, a w meksykańskim areszcie pozostał jedynie kapitan Lasota, który nadal czeka na proces.

Rodzina Krzysztofa Lasoty przygotowała specjalną petycję, w której zwraca się do prezydenta Andrzeja Dudy z prośbą o „podjęcie kroków, celem uwolnienia go i umożliwienia powrotu do Kraju, do jego rodziny” (pisownia oryginalna): „W ostatnich dniach dotarła do nas informacja, iż został, przeniesiony z Ciudad Victoria do więzienia federalnego w Tepic, zaostrzony rygor tego więzienia powoduje, że kontakt z Kapitanem Lasota zostanie znacznie ograniczony wręcz niemożliwy. W obawie przed utratą zdrowia i życia Kapitana Lasoty, który zmaga się z chorobą wieńcową prosimy Pana Prezydenta o podjęcie kroków, celem uwolnienia go i umożliwienia powrotu do Kraju, do jego rodziny. Wszyscy liczymy na pomoc Pana Prezydenta” – pisze w petycji rodzina kapitana Lasoty.

Rzecznik prezydenta Andrzeja Dudy poinformował za pośrednictwem Twittera, że prezydent zna sprawę kapitana Krzysztofa Lasoty i jego kancelaria zajmuje się nią od momentu zawiadomienia przez rodzinę kapitana. Jak zapewnił, Kancelaria Prezydenta współpracuje ze służbami konsularnymi i działa wielotorowo.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. PogromcaSzynszyli 27.11.2019 03:07

    Znam całą sprawę od podszewki. Facet się głupio zachował w stosunku do sędziego. Który najwyraźniej musiał pokazać ogrom swojego ego. Faktu że kapitanowie wiedzą wszystko najlepiej nie skomentuje. Ale za ewidentnie nie jego winę i współpracę z władzami już dawno.powinien być w domu. Jednak Meksyk to ciągle bananowa republika i długo taka pozostanie. Przykre bo to bardzo ciekawy kraj.

  2. Cosmo 27.11.2019 08:30

    O to nasze kraje mają coś ze sobą wspólnego. Z tym, że u nas banany nie rosną.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.