Polski generał oskarża Borisa Johnsona o ujawnienie „tajemnicy wojskowej”

Opublikowano: 30.04.2022 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1223

Boris Johnson został oskarżony przez byłego szefa polskiej armii o „kuszenie zła” – Waldemar Skrzypczak, generał broni SZ RP w rezerwie, ostro wypowiedział się o ostatniej „wpadce” brytyjskiego premiera.

Szef brytyjskiego rządu miał ujawnić „tajemnicę wojskową” podczas swojej podróży do Indii, która miała miejsce w zeszłym tygodni. Boris Johnson miał zdradzić szczegóły ukraińskiego planu treningowego. „Mogę powiedzieć, że obecnie szkolimy Ukraińców w Polsce w zakresie użycia obrony przeciwlotniczej i w Wielkiej Brytanii w zakresie użycia pojazdów opancerzonych” – mówił Johnson. Później, jego wypowiedzi zostały potwierdzone przez rzecznika prasowego, a media brytyjskie podały, że w UK ma przebywać ponad ponad 20 ukraińskich żołnierzy. Szkolą się oni w korzystania z brytyjskiego sprzętu, który władze na Wyspach przekazały Ukrainie.

Według generała Skrzypczaka, byłego wiceministra obrony narodowej w Polsce, takie wypowiedzi po prostu narażają wspólne wysiłki na rzecz wsparcia Ukrainy w jej wojnie z Rosją. „Takie wypowiedzi to kuszenie zła” – komentował polski wojskowy na łamach „Faktu”. „Trudno sobie wyobrazić, że kiedy byliśmy na misjach za granicą, żeby któryś z polityków opowiadałby o naszych planach czy szkoleniach w telewizji” – zauważał.

Generał Skrzypczak wprost użył słów, że doszło do ujawnienia „tajemnicy wojskowej”. „Premier Wielkiej Brytanii ujawnia tajemnicę wojskową. Brzydkie słowa cisną się na usta… Szkolenie wojskowe to sprawy wojska, w takiej sytuacji tajne. Niech człowiek się ogranie i pomyśli, zanim powie takie rzeczy” – dodawał. „To kuszenie zła” – zwraca uwagę Waldemar Skrzypczak

Polski wojskowy ostro strofował nieporadność brytyjskiego premiera, zwracają uwagę na wyjątkową nieodpowiedzialność w tym względzie. Co więcej, w obecnej sytuacji, w czasie konfliktu zbrojnego, mogę one mieć fatalne konsekwencje i katastrofalne skutki. „Pan premier może nie zdaje sobie z tego sprawy, ale takimi wypowiedziami naraża powodzenie całej operacji wojskowej, a także bezpieczeństwo żołnierzy” – zaznaczał Waldemar Skrzypczak.

Autorstwo: Remigiusz Wiśniewski
Źródło: PolishExpress.co.uk

8

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

 1. j3w 30.04.2022 21:16

  No to przynajmniej wywiad wojskowy jakiegoś państwa, któremu mogłoby zależeć na tych informacjach nie musi ich szukać i ma podaną informację na tacy.

  Chyba, że jest to dosyć powszechna informacja i wywiady obcych/wrogich państw o tym wiedzą, natomiast nie wiedzieli obywatele zainteresowanych krajów.

  Zły Boris, publikę poinformował, karmiąc jakimiś szczątkowymi informacjami.

 2. Rhumek 30.04.2022 22:41

  To pan skrzypczak bywał na misjach za granicami Polski ?
  To jakie to kraje zaatakowały Polskę czy któreś państwo należące do NATO ?
  Skoro nie a na pewno nie to jakim to sposobem owy skrzypczak bronił Ojczyzny ?
  Czyjej ?
  No bo jeśli nie bronił naszej Ojczyzny to był najemnikiem albo terrorysta !

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.