Polska znów przed TSUE

Opublikowano: 28.03.2019 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1852

Przed unijnym trybunałem w połowie maja stanie Polska oraz jej wspólnicy w misternym planie zbojkotowania unijnych zaleceń: Czechy i Węgry. Skarga ominęła Słowację: ta wykpiła się przyjęciem 16 uchodźców.

Komisja Europejska skierowała do TSUE wniosek o ukaranie trzech państw w grudniu 2017 r. Uzasadniała go uchylaniem się tych krajów od wypełnienia zobowiązań dotyczących przyjmowania uchodźców z państw członkowskich UE borykających się z masowym napływem przybyszów z Afryki i Bliskiego Wschodu. 15 maja odbędzie się kolejna rozprawa.

„Decyzje Rady nakładają na państwa członkowskie obowiązek oferowania miejsc na potrzeby relokacji, co trzy miesiące, w celu zapewnienia sprawnej procedury relokacji w uporządkowany sposób. Chociaż prawie wszystkie pozostałe państwa członkowskie podjęły kroki w celu wypełnienia zobowiązań w tej sprawie, łącznie z relokacją, Polska nie przeprowadziła żadnej relokacji, a od grudnia 2015 roku nie zaproponowała żadnego miejsca gotowego na relokację” – podkreślił Trybunał w cytowanym we wtorek wieczorem w mediach komunikacie.

We wrześniu 2015 w ramach tymczasowego systemu relokacji, wdrażanego w sytuacjach nadzwyczajnych państwa UE obowiązały się rozdzielić między siebie do 120 tysięcy uchodźców w ciągu dwóch lat (do 26 września 2017 roku), z czego Polska miała przyjąć około siedmiu tysięcy osób. Nie wywiązała się z tego nawet po części, bo jak się okazało, ostatecznie relokacja objęła o wiele mniej osób (około 32 tys.). Przed TSUE trafiły natomiast te państwa, które demonstracyjnie odmawiały przyjęcia nawet symbolicznej liczby uchodźców, jak Słowacja.

Jacek Sasin w Polskim Radiu przekonywał, że Polska „cały czas przyjmuje uchodźców z Ukrainy”. Nie przeszkadzało mu zupełnie, że sam sobie przeczył w jednej i tej samej wypowiedzi:

“My, jako Prawo i Sprawiedliwość i jako Polacy zawsze mówiliśmy, że uchodźców trzeba przyjmować. Uchodźców, rzeczywistych uciekinierów” – mówił. “Przyjmujemy cały czas uchodźców z Ukrainy, tych, którzy uciekają z rejonu działań wojennych, natomiast czym innym jest otwarcie granic dla emigrantów ekonomicznych, tych którzy nielegalnie chcą dostać się do Europy.”

Poseł Michał Szczerba wytknął mu bowiem na Twitterze, że jest to niewielka liczba: decyzją Szefa Urzędu do Spraw Cudzoziemców od 2014 r. do 2018 r. Polska status uchodźcy przyznała 83 Ukraińcom, dodatkowo 235 osób objęto ochroną uzupełniającą. Pamiętajmy, że o „około milionie uchodźców z Ukrainy” mówiła Beata Szydło w Parlamencie Europejskim w styczniu 2016 r.

Autorstwo: WK
Źródło: Strajk.eu

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Stanlley
Użytkownik

Logika “Strajków” pragnących się przyczepić do czegokolwiek :

“Jacek Sasin w Polskim Radiu przekonywał, że Polska „cały czas przyjmuje uchodźców z Ukrainy”. Nie przeszkadzało mu zupełnie, że sam sobie przeczył w jednej i tej samej wypowiedzi:

“My, jako Prawo i Sprawiedliwość i jako Polacy zawsze mówiliśmy, że uchodźców trzeba przyjmować. Uchodźców, rzeczywistych uciekinierów” – mówił. “Przyjmujemy cały czas uchodźców z Ukrainy, tych, którzy uciekają z rejonu działań wojennych, natomiast czym innym jest otwarcie granic dla emigrantów ekonomicznych, tych którzy nielegalnie chcą dostać się do Europy.””

Pytanie – gdzie tu zaprzecza sam sobie? WK twierdzi że zaprzecza sam sobie.

tojajestem
Użytkownik
tojajestem

Można było tych uchodźców przyjąć i tylko nie przeszkadzać im w ucieczce do Niemiec. PIS upiera się tylko ze względu na swój elektorat, by móc straszyć Polaków.