Polska zmieniła warunki wstąpienia do strefy euro

Opublikowano: 04.09.2012 | Kategorie: Gospodarka, Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 479

Minister spraw zagranicznych Polski Radosław Sikorski poinformował, że Polska dołączy do strefy euro dopiero po rozwiązaniu swoich problemów związanych z zadłużeniem – donosi Agence France-Presse.

Sikorski dodał, że Europejczycy nie mogą zarzucić Polsce niechęci do wejście do unii walutowej w okresie, kiedy boryka się ona z kryzysem spowodowanym zadłużeniem.

Polska przystąpiła do Unii Europejskiej w 2004 roku. Władze kraju twierdzą, że jej gospodarka i finanse państwowe będą spełniać kryteria uwzględnione w Traktacie z Maastricht do 2015 roku.

Źródło: Głos Rosji


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

8 komentarzy

 1. lboo 04.09.2012 10:14

  A w międyczasie dalej możemy się składać na ratowanie strefy euro, żeby przypadkiem nie upadła zanim zdążymy do niej wstapić.

 2. bolobolo 04.09.2012 10:46

  Może ja się nie znam, ale jak do tej pory to funkcjonowanie Polski poza strefą Euro wyszło nam tylko na dobre.

 3. CD 04.09.2012 12:39

  No i pozamiatane. Oznacza to, że do strefy euro już nigdy nie wejdziemy.

 4. eLJot (Moderator) 04.09.2012 13:04

  Może to i dobrze. Jeśli Euro upadnie to zostaną nam tylko koszta.

 5. norbo 04.09.2012 13:31

  @Fenix, gratuluje – właśnie dobiłeś polską gospodarkę.

 6. bro 04.09.2012 16:26

  @ norbo
  Jaką gospodarke ? 😉 ile mamy jeszcze firm produkcyjnych polskie produkty ?
  btw. jest sztab ludzi powołanych do przygotowywania Polski, do wejścia do strefy. przecież nie można ich od tak wszystkich zwolnić. Niech dalej wykonują kawał dobrej nikomu niepotrZebnej roboty, a wypowiedzi Sikorskiego sankcjonują ich dzialanie, choć wiadomo że nie wejdziemy do strefy, bo nikt bankruta nie będzie chcial przyjmować ?(chyba że wcześniej ze strefy wycofają się kraje o lepszej kondycji, a strefa będzie walutą bankrutów)

 7. saal 04.09.2012 19:27

  Na szczęście lub nieszczęście temu rządowi lepiej idzie zadłużanie niż spłacanie zadłużenia. Chyba nie mamy się (póki co) o co martwić 😛

 8. hybrid 05.09.2012 08:39

  teraz pewnie zacznie sie zamoiatanie długu pod dywan, za 2 lata okarze sie ze Polska nie ma żadnego długu po zmianie kryteriow wyliczania długu(oczywiscie na papierze). Jesli wspolna europa sie rozpadnie nei łuidźcie się, że zostanie nam zwrócona suwerenność, w to miejsce powstanie potezniejsza organizacja, moze unia polnocnoatlantycka??

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.