Polska zbuduje zasieki na granicy z Rosją

Opublikowano: 27.10.2022 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1346

Jak informuje Reuters, Polska chce zbudować barierę na swojej granicy z rosyjską enklawą Kaliningradu, ponieważ Warszawa podejrzewa, iż Rosja planuje w nadchodzącym tygodniu pomóc przedostać się do Polski afrykańskim i azjatyckim migrantom.

Polska oskarża Rosję i jej sojusznika Białoruś o wykorzystywanie migrantów w ramach kampanii „wojny hybrydowej” w celu destabilizacji Europy. Z powodu napięć narastających z powodu wojny na Ukrainie, Polska obawia się powtórki z kryzysu z 2021 r., kiedy tysiące afrykańskich i bliskowschodnich migrantów próbowało przekroczyć granicę Białorusi.

Krzysztof Sobolewski, sekretarz generalny rządzącej partii Prawo i Sprawiedliwość, powiedział w audycji programu pierwszego Polskiego Radia, że Polska rozważa budowę bariery na granicy z rosyjskim Kaliningradem, podobnej do tej, jaką zbudowała na granicy białoruskiej.

Rosyjskie media doniosły, że Kaliningrad otworzył się dla lotów z Bliskiego Wschodu i Azji, aby przyciągnąć więcej linii lotniczych i turystów.

Polska poinformowała wcześniej, że straż graniczna otrzymała środki na budowę „elektronicznej bariery” czujników i kamer na granicy kaliningradzkiej.

Sobolewski przekazał Reutersowi SMS-em, że więcej migrantów z Kaliningradu może próbować przedostać się do Polski „w nadchodzących tygodniach”. Według danych polskiej Straży Granicznej od 24 lutego do Polski wjechało 7,26 mln Ukraińców.

Rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow powiedział dziennikarzom na briefingu, że Rosja nie będzie ingerować w żadną decyzję dotyczącą barier.

Sobolewski powiedział również, że na granicy białoruskiej pojawiają się większe grupy migrantów.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Źródło: Goniec.net

6

TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. Stanlley 27.10.2022 12:51

    A może to nie imigrantów są te zasieki… tylko na Polaków – jak zrobi się gorąco by nie salvowali się ucieczką na wschód… Jak by tak spojrzeć na dane statystyczne to te ich bariery wcale nie zmniejszyły imigracji… nie te kanały co trzeba zostały zablokowane…

    Powiem wiecej – obecnie na granicy z Białorusią są tylko 2 przejścia czynne , gdzie polscy celnicy gnębią Polaków kilkunastogodzinnym oczekiwaniem na łaskę… a jak było wcześniej – sporo ludzi żyło z wymiany handlowej – pogardliwie nazwanych przez polskojęzyczny rząd okupacyjny “mrówkami” jakoś przędły te regiony…. a teraz kompletnie zdechło…

  2. pikpok 27.10.2022 17:17

    Cenzura w mediach, blokada rosyjskich treści, ogrodzenie na granicy. Będą nas judzić i szczuć przeciwko sobie, niczym w Orwellu?

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.