Polska wyda na Ukraińców najwięcej spośród państw OECD

Opublikowano: 13.10.2022 | Kategorie: Gospodarka, Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1364

Organizacja Współpracy Gospodarczej i Rozwoju wyliczyła, że spośród jej członków to właśnie nasz kraj wyda najwięcej na utrzymanie uchodźców z Ukrainy.

Tylko w tym roku rząd Mateusza Morawieckiego przeznaczy na ten cel równowartość 40 miliardów złotych. Polska jest liderem zwłaszcza pod względem wydatków na świadczenia finansowe i edukację dla Ukraińców.

OECD twierdzi, że w pierwszych dziesięciu miesiącach bieżącego roku nasz kraj wyda 8,36 mld euro na wsparcie dla uchodźców, czyli około 40,7 mld zł. Łącznie członkowie organizacji przekażą na ten cel blisko 26,8 mld euro, a więc Polska poniesie prawie jedną trzecią wszystkich kosztów OECD.

Dla porównania drugie w zestawieniu Niemcy przeznaczą na Ukraińców ponad 6,8 mld euro, Czechy 1,9 mld euro, a Hiszpania około 1,36 mld euro.

Najwięcej polskich podatników kosztuje zakwaterowanie i finansowanie świadczeń pieniężnych dla Ukraińców, bo będzie to kwota wynosząca łącznie 6,2 mld euro. Poza tym nasz kraj przekażę 1,5 mld euro na edukację dla ukraińskich dzieci, a także 3,2 mld euro na opiekę zdrowotną.

Na podstawie: TheFirstNews.com
Zdjęcie: Carabo_Spain (CC0)
Źródło: Autonom.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.