Polska wycofa się z przyjęcia 12 tys. uchodźców?

Opublikowano: 15.11.2015 | Kategorie: Polityka, Społeczeństwo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 563

“Żadne miasto i żaden kraj nie może czuć się bezpiecznie, co pokazuje, że musimy pracować razem” – powiedział szef MSZ Polski Grzegorz Schetyna. Natomiast premier Ewa Kopacz nie widzi potrzeby podniesienia stopnia zagrożenia terrorystycznego w Polsce.

Polski minister spraw zagranicznych Grzegorz Schetyna zabrał głos w sprawie zamachów terrorystycznych w Paryżu. Jak powiedział, „to od nas zależy, czy będziemy w stanie obronić się przed scenariuszem śmierci i zastraszeniem. Europa musi pokazać swoją solidarność”. “Dziś jesteśmy solidarni z Francuzami, ale taki zamach mógł mieć miejsce w każdym zakątku świata” — powiedział Schetyna. Dodał, że cywile są bezbronni w starciu z zaplanowanym scenariuszem śmierci. Szef MSZ Polski potwierdził, że wśród ofiar nie ma Polaków. MSZ prosi jednak Polaków o zachowanie ostrożności.

Natomiast premier Polski Ewa Kopacz poinformowała w sobotę po spotkaniu z przedstawicielami służb specjalnych, że obecnie nie ma potrzeby podniesienia stopnia zagrożenia antyterrorystycznego w Polsce. “Złożono mi szczegółowy meldunek o tym, co wydarzyło się nie tylko w Paryżu, ale również o tym jak monitorujemy sytuację w Polsce” — powiedziała Kopacz. Zaznaczyła, że polskie służby pozostają w stałym kontakcie ze służbami europejskimi. “Na chwilę obecną nie ma potrzeby podniesienia stopnia zagrożenia antyterrorystycznego w Polsce. Monitorujemy sytuację na bieżąco” — powiedziała Kopacz.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

8 komentarzy

 1. emigrant001 15.11.2015 11:15

  Jak lewacy teraz będą wzbogacać nas kulturowo za pomocą wyznawców religii pokoju. Darmowym kebabem?

 2. agama 15.11.2015 11:21

  Jeśli z bułki upieczonej na dobrej ekologicznej mące, na zakwasie, z warzywami organic i przyprawami…

 3. beth 15.11.2015 19:20

  w umiłowanej Unii nie ważcie się nic złego mówić na przybyszów od wzbogacania kulturowego, bo inaczej patrz niżej;

  http://www.wykop.pl/ramka/2855851/za-podburzanie-przeciw-imigrantom-5-tys-euro-grzywny-lub-120-dni/

 4. BrutulloF1 15.11.2015 19:41

  Syryjczycy chrześcijanie nie będą stanowili problemu ale jeżeli szwabki będą nam chcieli wepchnąć wirusa to będziemy mieli problemy.

 5. Szurnięty Mędrzec 15.11.2015 21:56

  Do admina-

  W pierwszym akapicie, zamiast antyterrorystycznego powinno być terrorystycznego.
  Wskaźnik zagrożenia antyterrorystycznego, haha dobre.

 6. mint 16.11.2015 08:13

  “Stopień zagrożenia antyterrorystycznego” to cytat z premierzycy Kopacz, słyszałem na własne uszy, jak użyła takiego właśnie sformułowania podczas krótkiego wystąpienia w telewizorze.

 7. skyhigh 16.11.2015 08:32

  hehe – ewcia już kompletnie zbzikowała, nie bedzie juz dobrze

 8. trewor23 16.11.2015 09:50

  To jest najlepsza chwila, aby PIS wycofało się z antypolskich ustaleń PO. Niech nas krytykują w Niemczech, Francji, tam po zamachach to potrafią tylko napisać o solidarności i łączeniu się w “bulu”. Upadła Francja.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.