Polska w końcówce naukowej Europy

Opublikowano: 13.09.2012 | Kategorie: Nauka i technika, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 294

800 mln euro rozdała w tym roku Unia Europejska obiecującym naukowcom na ich badania. Z 536 grantów Polska otrzymała tylko jeden – pisze “Gazeta Wyborcza”.

Grant o wartości 1,3 mln euro dostała dr Justyna Olko z Uniwersytetu Warszawskiego, specjalistka od azteckiego języka nahuatl.

To nie pierwsza polska klęska w rozdaniu unijnych pieniędzy. Europejska Rada ds. Badań Naukowych dofinansowała już ponad 3 tys. indywidualnych projektów badawczych i do końca przyszłego roku wyda na nie w sumie aż 7,5 mld euro. Polska zdobyła tylko 12 grantów w porównaniu z Danią – 59, Finlandią – 51, i Węgrami – 29. To jest mało, ale od najlepszych Polskę dzieli przepaść. Wielka Brytania – wygrała około 700 grantów, Niemcy i Francja ponad 400.

W tym roku do podziału było 800 mln euro. Ubiegało się o nie blisko 5 tys. młodych badaczy z całej Europy.

Źródło: Pl Delfi

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek Zostań pierwszą osobą, która oceni wartość tego wpisu!
Loading...

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4 komentarze

  1. przemex 13.09.2012 11:22
  2. Youpidou 13.09.2012 12:37

    Krytykujecie Wyborczą, a umieszczacie z niej artykuły, nie kapuje

  3. 8pasanger 13.09.2012 15:27

    Wybiurcza może wciskać kit w tematach typu jakie przyjąć kierunki polityki rozwoju ale przecież trudno zaprzeczać faktom.Polska (wszystkie rządy po kolei) rozpieprzyła i rozpieprza nadal swoją naukę.A potem zdziwienie ,że za licencje na produkcję czegokolwiek trzeba płacić góry forsy.

  4. pablitto 16.09.2012 20:02

    popieram admina, dobrze prawi.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.