Polska telewizja od września bez TVN 24?

Opublikowano: 07.04.2021 | Kategorie: Media, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1228

Nie jest tajemnicą, że rząd i TVN, to nie jest zgrany duet. Nie jest wykluczone, że PiS będzie chciał już wkrótce odciąć „totalnej opozycji” możliwość uprawiania propagandy na antenach tej telewizji.

TVN należy obecnie do amerykańskiej grupy Discovery, która w lutym 2020 roku, złożyła wniosek o przedłużenie koncesji na nadawanie ich flagowej stacji informacyjnej – TVN24.

Prawo nakazuje, aby każdy nadawca ubiegający się o przedłużenie koncesji na nadawanie, złożył do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji (KRRiT) wszystkie potrzebne dokumenty, najpóźniej rok przed wygaśnięciem aktualnego pozwolenia.

Termin ważności dla obecnej koncesji TVN 24, wygasa 26 września 2021 roku.

Minął więc już ponad rok, a nadal KRRiT nie ustosunkowała się do wniosku Discovery. Czy to oznacza, że PiS chce się pozbyć niewygodnej tuby propagandowej „totalnej opozycji”?

Poprzednio TVN 24 czekał na decyzję cztery miesiące, ale wtedy u władzy była koalicja PO-PSL. Teraz może nie być tak prosto, tym bardziej, że Rafał Trzaskowski, któremu TVN sprzyjał i sprzyja, w czasie kampanii prezydenckiej zapowiadał, że jeśli dojdzie do władzy, zlikwiduje TVP Info, które z kolei pracuje na dobre notowania obecnego rządu Zjednoczonej Prawicy.

W wypadku nie otrzymania nowej koncesji, Grupa Discovery, będzie musiała albo zlikwidować stację, albo ją sprzedać, albo przenieść za granicę. Ma możliwość ubiegania się o prawo do nadawania w innym państwie. Oznaczałoby to jednak zmianę siedziby stacji i najpewniej również zmianę całego kierownictwa.

Jeśli pro-PiS-owska KRRiT nie wyda żadnej decyzji lub odmówi przedłużenia koncesji bez podania przyczyn, Amerykanie będą mogli żądać odszkodowania od Skarbu Państwa. Jednak znając życie, PiS zapewne wymyśli powód, ot chociażby zagrażanie bezpieczeństwu publicznemu z powodu siania dezinformacji na temat pandemii COVID-19.

Autorstwo: Marcin Kozera
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 6, średnia ocena: 4,00 (max 5)
Loading...

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
JZ
Użytkownik

Nie będę płakać za TVN. Nie chcę przez to powiedzieć, że dziennikarstwo w stylu TVP mi się podoba, ale kręcenie lodów na parówkach czy uderzanie w rodziny polityków, aby szukać na siłę sensacji to już dla mnie za wiele. Dziennikarstwo schodzi na psy, a przoduje w tym wg mnie TVN.

Cosmo
Użytkownik

Prędzej eskimosi odbiorą Partii interesu Syjonistycznego koncesje na władzę niż pozwolą zdjąć z anteny ich TVN. Oj naiwni.

zxcv
Użytkownik
zxcv

Te fekalia w postaci TVN zostaną, spokojna wasza i ziejąca paranoją głowa.
Chociaż był by to bardzo dobry scenariusz.

@JZ masz 100% racji.

JaceK
Użytkownik
JaceK

Nie ma się czym podniecać. TVN24 należy do firmy z USA, USA z kolei to nasz “sojusznik”, “brat” i można powiedzieć w dużej mierze nowy okupant. Polska władza na siłę wciska się w amerykańskie tyłki. Nie widzicie tu paradoksu? Moim zdanie zarówno TVN24 jak i TVPInfo działają na jednym froncie. Jest to szeroko zakrojona dezinformacja społeczeństwa, systemowe odwracanie uwagi od rzeczy istotnych. A co do TVN24, przyjdzie moment, namiestnik (ambasador) tupnie nogą i koncesja będzie. Na razie trwa gra pozorów, że niby to jesteśmy tacy niezależni itp.