Polska przyjmuje imigrantów na mocy tajnych umów?

Opublikowano: 24.06.2018 | Kategorie: Polityka, Społeczeństwo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 759

Krystyna Pawłowicz za pośrednictwem “Twittera” opublikowała treść listu, jaki w środę wysłała do premiera Mateusza Morawieckiego. Posłanka PiS twierdzi w nim, że polski rząd w tajemnicy sprowadził imigrantów do Polski.

Decyzję o wysłaniu listu Pawłowicz postanowiła przedstawić do opinii publicznej w piątek rano, publikując przy okazji treść pisma. Krytykuje w nim politykę rady ministrów, zarzucając łamanie jednej z najważniejszych obietnic wyborczych – o nie wpuszczaniu imigrantów na terytorium RP. Swoje zarzuty opiera na podstawie informacji przekazanych przez obywateli, którzy mieli zgłosić swoje obawy o zwiększającym się napływie migrantów i uchodźców.

Posłanka prosi szefa polskiego rządu Mateusza Morawieckiego by odpowiedział na 16 zadanych przez nią pytań, które dotyczą m.in.:

– środkach podjętych przez polski rząd w celu zwalczenia mafii migracyjnej, przemycającą przez polskie granice uchodźców oraz imigrantów;

– zawarcia przez Polskę umowy dwustronnej z Uzbekistanem na przyjęcie pracowników z tego państwa oraz innymi krajami azjatyckimi, co miała pochwalić kanclerz Niemiec Angela Merkel;

– przyznawania wyższych płac imigrantom niż polskim pracownikom, osobom pozostającym na zasiłku dla bezrobotnych czy też na emeryturze;

– czy imigrantom z Azji będą przysługiwały takie same świadczenia socjalne, jak polskim rodzinom, w tym program “500+” oraz możliwość sprowadzania swoich rodzin do Polski;

– czy sprowadzanie do Polski taniej siły roboczej z innych państw nie pogorszy statusu pracowniczego Polaków;

– czy na chińskim okręcie, który ostatnio zacumował w polskim porcie, znajdowali się uchodźcy;

– czy Polska ugięła się na presję wywartą przez Unię Europejską i sprowadziła uchodźców na terytorium państwa;

– kwestii przebywania w Polsce nielegalnych migrantów oraz weryfikacji ich dokumentów przez polskie urzędy;

– tematyki repatriantów, o to czy rząd polski realizuje program sprowadzania ich z powrotem na terytorium RP.

Na zakończenie Pawłowicz wyraziła nadzieję, iż Mateusz Morawiecki szybko odpowie na pytania zawarte w liście. Jak dodała, szybka odpowiedź oraz publikacja wszelkich umów z innymi krajami powinna uspokoić poirytowaną opinię publiczną która sama musi ustalać lub domyślać się prawdy na podstawie własnych obserwacji swego otoczenia. Wyraziła również obawę, że dezinformacja polskiego społeczeństwa może skutkować przegranymi wyborami.

W przypadku otrzymania odpowiedzi na pytania, posłanka zobowiązała się do ich publikacji.

Autorstwo: JD
Na podstawie: Ttwitter.com
Źródło: Stefczyk.info


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. hashi 24.06.2018 15:34

    Prosty zabieg by utrzymać tanią siłę roboczą, ceny w marketach unijne, inflacja hula. Depolonizacja ucieczka młodych polaków, coraz liczniejsze mniejszości etniczne.

  2. Niewypadamiteraz 24.06.2018 23:42

    Wszyscy ludzie na całym świecie powinni nauczyć się języka polskiego i Razem powinniśmy poszukać sposobu na Lepsze życie dla całego naszego gatunku.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.