Polska przekaże Uzbekistanowi 250 00 dawek

Opublikowano: 06.09.2021 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z kraju, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1831

Polska przekaże Uzbekistanowi 250 tys. dawek szczepionki na koronawirusa. Media informują, że to barter za zgodę na lądowanie samolotów podczas ewakuacji z Afganistanu, MSZ zaprzecza i podkreśla, że to pomoc w ramach dobrych relacji dwustronnych.

O przekazaniu szczepionek Uzbekistanowi pisze „Dziennik Gazeta Prawna”. Informację o tym, że Polska wyśle tam szczepionki, przekazał wiceminister spraw zagranicznych Marcin Przydacz. „W ostatnim czasie pomagaliśmy wielu krajom. Wysyłaliśmy szczepionki na Ukrainę, do Wietnamu i Australii. Część była darowana, część sprzedawana. Uznaliśmy, że także z racji relacji politycznych i potrzeb humanitarnych przekażemy szczepionki Uzbekistanowi” – oświadczył wiceszef MSZ.

DGP informuje, powołując się na nieoficjalne źródło, że przekazanie przez Polskę 250 tys. szczepionek to barter – Uzbekistan miał się zgodzić na lądowanie samolotów z osobami ewakuowanymi z Afganistanu w zamian za preparaty. Minister Przydacz zaprzecza jednak tym doniesieniom. „Uzbecy nam pomogli. Na naszą prośbę zareagowali pozytywnie. W duchu tych dobrych relacji uznaliśmy, że teraz my pomożemy im” – powiedział minister Przydacz.

Jak przypomina gazeta, Polska korzystała z uzbeckiego lotniska w Nawoi podczas przeprowadzania ewakuacji z Afganistanu. Wojskowe samoloty latały na trasie Kabul – Nawoi, a z Uzbekistanu do Polski latały już samoloty PLL LOT.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.