Polska powinna przeprosić za popieranie polityki Hitlera

Opublikowano: 25.12.2019 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1440

Przewodniczący Dumy Państwowej Rosji Wiaczesław Wołodin na spotkaniu prezydenta Federacji Rosji z parlamentarzystami powiedział, że Polska powinna przeprosić za swoje wypowiedzi pod koniec lat 1930., w których popierano politykę Adolfa Hitlera ws. Żydów i ich wysiedlania do Afryki.

Wcześniej prezydent Rosji Władimir Putin powiedział, że w 1938 roku Hitler przedstawił plan wysyłania Żydów do Afryki, a ambasador Polski w Niemczech Józef Lipski zgodził się z tym i zaproponował postawienie mu za to pomnika.

„Jeśli chodzi o stanowisko Polski i jej retorykę, to byłoby jednak dobrze maksymalnie naświetlić tę sytuację. W związku z tym, że Polska de facto uważała za możliwą likwidację całego narodu, wysiedlając go do Afryki i poparła w tej kwestii Hitlera, władze kraju powinny przeprosić za to, co działo się wcześniej i za to, że przez cały ten czas próbowały przemilczeć ten fakt, zrzucając jednocześnie winę na innych. To byłoby przynajmniej uczciwe z ich strony. Jeśli nie mają archiwów, to mam wielką prośbę, by zapoznać ich z tymi materiałami” – powiedział Wołodin.

Przemawiając na rozszerzonym kolegium Ministerstwa Obrony Rosji, Władimir Putin odniósł się do zacytowanego przez niego podczas nieformalnego posiedzenia WNP, które odbyło się w piątek 20 grudnia 2019 roku, dokumentu archiwalnego, a mianowicie do raportu ambasadora Polski w Niemczech Józefa Lipskiego dla ministra spraw zagranicznych Polski Józefa Becka z dnia 20 września 1938 roku. Adolf Hitler zaproponował wysłać Żydów z krajów europejskich do Afryki. Na to ówczesny ambasador Polski w Niemczech odpowiedział: „Jeśli do tego dojdzie, jeśli zostanie to zaaprobowane, postawimy mu piękny pomnik w Warszawie”.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. vannamond 25.12.2019 11:16

    Rosyjskojęzycznych zawsze bolalo ze Lipski, głos rozsądku w MSZ wiedział kto stoi za wojenną prowokacja, jakie będą jej konsekwencje, i robił wszystko żeby do niej nie dopuścić. Tyle że nauczeni oficjalnej wersji historii takich rzeczy nie wiedzą, więc łatwo ich wpuszczać maliny publikując nieznane i niezrozumiałe dla nich fakty bawiąc się potem jak się pocą żeby je wpisać w wyuczona historyczna narrację. A że to jest wierzchołek góry lodowej, więc Lonia otwiera popkorn i zaciera ręce.

  2. polantek 25.12.2019 17:16

    Дорогие друзья наши архивы исчезли в пизду как с Гитлером
    вы победили нас в сентябре 39 г. Покажите нам потому что
    на вашем есть!!!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.