Polska pomoże Finlandii i Szwecji w przypadku ataku Rosji

Opublikowano: 20.05.2022 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1287

Choć poniższa wiadomość pochodzi z rosyjskiego medium, cytuje polskim medium i może zawierać polską propagandę.

Polska obiecuje chronić Finlandię i Szwecję przed atakami, dopóki te kraje nie wstąpią do NATO – powiedział premier Mateusz Morawiecki podczas konferencji PISM Strategic Ark w Warszawie. Finlandia i Szwecja przekazali w środę swoje wnioski o członkostwo w NATO Sekretarzowi Generalnemu Sojuszu Jensowi Stoltenbergowi.

Według Morawieckiego „przystąpienie do NATO Szwecji i Finlandii będzie istotnym sygnałem wzmocnienia bezpieczeństwa w Europie i poważną porażką Kremla”.

„Chciałbym w jasny sposób powiedzieć, że w przypadku ataku na Szwecję czy Finlandię w okresie ich procesu przystąpienia do NATO Polska przyjdzie im z pomocą” – powiedział szef rządu, którego cytuje portal „Onet”.

Morawiecki dodał również, że na wschodniej flance NATO powinny powstać stałe bazy Sojuszu i Polska jest gotowa je zbudować. „Polska jest gotowa do budowy takich baz, które byłyby miejscem stacjonowania lekkich oddziałów w sposób stały” – zaznaczył.

Na podstawie: Onet.pl
Źródło: pl.SputnikNews.com

15

TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

5 komentarzy

 1. g0dny 20.05.2022 11:33

  Ludzie kto nas przed tym człowiekiem obroni ja się pytam??
  Rządzi się obywatelami Polski jak niewolnikami,

 2. BANDZIORkaq 20.05.2022 19:07

  Obrońca uciśnionych niech sam sobie broni Szwecji gdzie Polakom odbierano dzieci z powodu pobytu w szpitalu. A co na to Polacy?

 3. Jaccyb74 20.05.2022 21:34

  Nikt nie obroni Polaków przed tą syjonistyczną pacyną. On ma rozkaz wkręcić Polskę w wojnę a sam ucieknie samolotem w kierunku ściśle znanym czyli Dubai albo Isra-hell. choć ja obstaję za Dubajem gdyż to drugie miejsce może być niedługo wspomnieniem na mapach świata. A co do artykułu to rozbawił mnie do łez – przecież Polacy są rozbrojeni a ich armia to wspomnienie więc chyba Morawina myślał o cywilach którzy będą …. no właśnie co ? Myślę ze niedługo ludzie mogą ruszyć na pseudo włodarzy – polskojęzyczne sługusy i kto wie moze dojdzie do samosądów.

 4. Kaczor3333 21.05.2022 06:52

  Acha to dlatego promują teraz dobrowolną służbę wojskową.

 5. Quasar 23.05.2022 18:27

  Czy to Moravicki będzie bronił Szwecji i Finlandii, a może Kaczyński i Duda…?

  Nie, wyślą naszych żołnierzy, by gięli, za nie swoją wojnę, wygląda na zaplanowane ludobójstwo Polaków

  Skorumpowani ZDRAJCY i ZBRODNIARZE rządzą Polską, niszcząc Ją i narażając na wojnę i atomową zagładę

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.