Polska podpisała 20-letni kontrakt gazowy z USA

Opublikowano: 17.10.2018 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 2376

Polska PGNiG i amerykańska Venture Global LNG podpisały długoterminowy kontrakt na dostawę dwóch milionów ton skroplonego gazu ziemnego (LNG) rocznie przez dwadzieścia lat – poinformował szef polskiej firmy Maciej Woźniak.

Woźniak sprecyzował, że dostawy będą dokonywane zgodnie z formułą Free on Board (FOB). Oznacza to, że polska firma staje się właścicielem surowca już przy wysłaniu i sama będzie wskazywać port przeznaczenia.

Dwa miliony ton to około 25 tankowców rocznie, a po regazyfikacji — 2,7 miliarda metrów sześciennych niebieskiego paliwa. Koszt nie został jeszcze ujawniony. We wrześniu Donald Trump obiecał Warszawie dostawy „ogromnej ilości LNG w dobrej cenie”.

Wcześniej były minister obrony kraju Antoni Macierewicz powiedział, że Rosja i Niemcy przy budowie Nord Stream 2 „zaciskają pętlę” wokół szyi Polski, próbując uzależnić zarówno Warszawę, jak i całą Europę. Polityk nazwał także Stany Zjednoczone jedynym i głównym sojusznikiem Polski.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

7 komentarzy

 1. Maximov 17.10.2018 15:59

  Chętnie poznałbym tę dobrą cenę.
  Pytanie tylko dla kogo…

 2. Cosmo 17.10.2018 17:58

  Pawlak (PO-PSL) ponobno wsadził Polskę na rosyjską minę gazową. Teraz PiS zrobił to samo tylko że mina jest produkcji USA. Cena zapewne atrakcyjna a jakże. Kolejny sukces PiS

 3. Maximov 17.10.2018 20:21

  Nie jestem specjalistą ale podpisywanie kontraktów na 20 lat jest dla mnie nieroztropne, żeby nie powiedzieć głupie.
  Przez ten czas sytuacja geopolityczna może się zmienić diametralnie jak również zapotrzebowanie, np. dramatyczny spadek w związku z rozwojem technologii.

 4. radical3dom 17.10.2018 20:55

  Bardzo wspaniale!! a ten kontrakt z rosjanami podpisany przez pawlaka już wygasł??Dobre tez to, że stajemy się właścicielem gazu zanim jeszcze trafi do nas, jak statek zatonie tracimy kase i towar, jak przyjedzie go za malo niz za niego zaplacilismy to tez juz mamy zaplacone i odzyskanie kasy bedzie trudne albo niemozliwe. Polska wciąż nie jest wolnym krajem. Polacy są okradani przez inne narody na niespotykaną skalę.

 5. radical3dom 17.10.2018 20:57

  Ja jak kupię coś po dobrej albo okazyjnej cenie to od razu wszystkim się chwalę, gorzej jak wiem że przepłaciłem- to najlepiej żeby nikt nie wiedzial ile dałem.

 6. kopydlok 18.10.2018 08:14

  To jest gaz w dobrej cenie+ i więcej się nie dowiecie.

 7. pablitto 19.10.2018 10:28

  20+ 😉
  ehhh, no niestety, pachnie przekrętem :/ – za 2 lata gaz stanieje konkretnie i tyle – tak się “dobry wujek” zabezpiecza, żeby mu wasal dobrze characz płacił.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.