Polska ogłosiła zniesienie obostrzeń covidowych

Opublikowano: 24.03.2022 | Kategorie: Prawo, Wiadomości z kraju, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1614

Polskie Ministerstwo Zdrowia ogłosiło koniec kwarantanny wjazdowej dla podróżnych zagranicznych. Polska wycofuje restrykcje covidowe od poniedziałku 28 marca 2022.

Polski Minister Zdrowia Adam Niedzielski poinformował w czwartek 24 marca podczas porannej konferencji prasowej, że od poniedziałku 28 marca 2022 Polska znosi obostrzenia covidowe – w tym kwarantannę wjazdową dla wszystkich podróżnych zagranicznych.

Niestety, jak na razie nie są znane szczegóły dotyczące zniesienia ograniczeń dla podróżnych zagranicznych, ponieważ wciąż nie opublikowano stosownego rozporządzenia. Ministerstwo podało jedynie krótką informację o zakończeniu kwarantanny granicznej dla wszystkich podróżnych zagranicznych – i choć minister nie powiedział tego wprost, można domniemywać, że bez kwarantanny do Polski wjadą zarówno zaszczepieni, jak i niezaszczepieni podróżni spoza Schengen (w tym z Wielkiej Brytanii).

Ponadto, nie doprecyzowano przede wszystkim, czy zniesione zostaną obowiązkowe testy wjazdowe dla podróżnych spoza Schengen (w tym z Wielkiej Brytanii) i czy zniesiony zostanie obowiązek wypełniania Karty Lokalizacji Podróżnego?

Biorąc jednak pod uwagę to, że coraz więcej krajów Europy – w tym Wielka Brytania i Irlandia – całkowicie znosi restrykcje dla podróżnych zagranicznych, a dodatkowo, testy wjazdowe zasadniczo nie miałyby już racji bytu po zniesieniu kwarantanny w Polsce, można mieć nadzieję, że zniesione zostaną wszystkie dotychczasowe obostrzenia wjazdowe dla podróżnych z Wielkiej Brytanii (i szerzej – spoza Schengen) – a zwłaszcza płatne testy wjazdowe.

Przypomnienie aktualnych zasad, (które będą obowiązywać prawdopodobnie tylko do poniedziałku 28 marca), zamieszczamy na poniższej grafice. Osoby, który przylecą do Polski z UK przed poniedziałkiem 28 marca 2022, muszą stosować się do poniższych zasad:

Oprócz zniesienia kwarantanny wjazdowej w Polsce dla podróżnych zagranicznych, Ministerstwo Zdrowia ogłosiło też zniesienie innych podstawowych obostrzeń wewnątrz Polski.

Od poniedziałku 28 marca w Polsce nastąpi:

– koniec obowiązkowych maseczek (wyjątkiem pozostaną placówki medyczne);

– zniesienie obowiązku poddawania się izolacji domowej w przypadku zakażenia koronawirusem;

– zniesienie obowiązku kwarantanny domowej dla współdomowników osób z pozytywnym wynikiem testu.

Autorstwo: Jakub Mróz
Źródło: PolishExpress.co.uk

14

TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4 komentarze

 1. matimozg 24.03.2022 17:11

  Coś się szykuje grubszego, że wycofują się powoli z covida?

 2. Admin WM 24.03.2022 21:47

  Zwróćcie uwagę, że nie odwołano stanu epidemii. Trwa dalej. Tylko zredukowali obostrzenia, które potem znów zaostrzą, np. jesienią. Był taki występ Madonny na Eurowizji, zapowiadający pandemię, wojny, itd. W jej występie maski zdjęto na sam koniec, po kilku etapach depopulacji, przed sceną z likwidacją państw i zjednoczeniem ludzkości.

  https://wolnemedia.net/madonna-powiedziala-o-przyszlosci/

  Od czasu ogłoszenia pandemii zdarzenie goni zdarzenie. Gdy jedno wydarzenie się zakończy, od razu pojawia się nowe. Praktycznie nie ma chwili wytchnienia i czasu na rozliczenie władz. Opracowali latami scenariusz wydarzeń i teraz realizują go punkt po punkcie. Wiedzą, co będzie dalej. Tak myślę i czuję.

  Na razie czarno widzę przyszłość Polski, bo poziom ogłupienia jest nieporównywalnie większy niż ogłupienia propagandą pandemiczną (tylko ok. 30% bezkrytycznie uwierzyła, a teraz mam wrażenie że 95% lub więcej). Ciekawe, kiedy kropla kłamstw przeleje czarę i ludzie obudzą się?

 3. Baltazar Bombka 24.03.2022 22:37

  I co teraz poczną biedni covidianie? Jak to? Bez maseczki mam do sklepu iść?

 4. BANDZIORkaq 25.03.2022 00:22

  Covidek albo przestraszył się Putina, albo zlitował nad uchodźcami, teraz na jesieni powróci stara dobra grypa. Wszakże jest już nowy wróg, tym razem widzialny. Mafia farmaceutyczna już więcej cowidian nie wyszczepi, więc pandemia straciła sens. Jednak sytuacja rozwija przed nimi wachlarz nowych możliwości, broń chemiczna, biologiczna, czy co oni tam sobie w tych laboratoriach, szturmowanych przez ruskich , produkowali. Zapewne już liczą hajs który przytulą w niedalekiej przyszłości.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.