Polska o socjal walcząca

Opublikowano: 02.09.2015 | Kategorie: Publicystyka, Społeczeństwo

Liczba wyświetleń: 743

Boli, kiedy lewicowo myślący aktywiści wyrażają pogląd, jakoby ludzie pracy – tacy jak np. „pracujący za 1200 zł szwaczka czy sprzątacz” – mieli prawo obawiać się zalania przez zbliżającą się falę uchodźców, która zmiecie wszystkie należne im świadczenia. Niektórzy komentatorzy zapraszają przybyszy z Afryki, jednakże pod warunkiem: „niczego od naszego państwa nie oczekujcie”. Jeszcze inni, z dobrymi niby intencjami, utożsamiają polskich emigrantów ekonomicznych poszukujących pracy na Wyspach z rodzinami, które uciekają, by ocalić życie. Uciekają, przypomnijmy, przed piekłem wojny, w której Polska nie jest bez winy – poprzez udział w amerykańskiej agresji na Irak, która wywołała na Bliskim Wschodzie efekt krwawego domina.

Wstyd mi za was. Wasza logika poraża ogromem uprzedzeń, choć na co dzień chcecie nieść sztandar „sprawiedliwości” i „równości”.

Tak, pomoc społeczna w Polsce jest żadna, a wysokości zasiłków głodowe. Ale powiedzmy to wreszcie: one nie wzrosną od tego, że odmówimy przyjęcia dwóch tysięcy uchodźców z Syrii. Wasza filozofia wygląda mniej więcej tak: „mam jedną krowę i wprawdzie nie mam widoków na drugą, ale póki sił starczy będę bił się o to, żeby brudas nie miał żadnej. Jak już koniecznie musicie, dajcie mu taką najsłabszą, na wykończeniu”. Pytam: dlaczego? Bo jest człowiekiem „mniej”?

Zamiast utwierdzać w uprzedzeniach, szlachetnych ludzi pracy przekonujcie, że nikt im niczego nie zabierze. Rozdzielnik pomocy socjalnej nie zależy od liczby potrzebujących. To nie jest tak, że nasz kawałek tortu jest cieńszy, bo musiało wystarczyć jeszcze dla dwudziestu osób, a byłby bardziej syty, gdybyśmy pokroili go tylko pięciu uprawnionym, a resztę przepędzili kijami.

Z tymi tortami w ogóle sprawa jest dość skomplikowana. Zanim przybyszowi z dalekiej i nieznanej krainy przyznamy status uchodźcy (a uwierzcie, nie jest to świstek rozdawany przy wejściu do metra niczym reklama nowej pizzerii), koszty pobytu w Polsce pokrywa Urząd ds. Cudzoziemców – czyli MSW. Więc nawet tort, z którego kroi się „naszym i waszym” nie jest do końca ten sam. Owszem, kiedy „brudasy” oficjalnie już staną się azylantami, niewykluczone, że powędrują do tych samych ośrodków pomocy społecznej i urzędów pracy. Tylko że rodzimi beneficjenci nie ucierpią na tym ani o grosz. Odczują co najwyżej dyskomfort wynikający z konieczności dzielenia tej samej poczekalni na korytarzu.

Daruję sobie oczywiste stwierdzenia o przyjęciu przez Iran 120 tys. polskich uchodźców przed 70 laty. Pominę też fakt, że od 2004 r. bez skrupułów zasysamy unijne pieniądze „jak swoje”. Przyzwoitość nakazuje się odwdzięczyć. Świadczenia dla uchodźców pozostających poza ośrodkami recepcyjnymi zależą od liczby osób w rodzinie i rzadko kiedy sięgają tysiąca złotych. Nikt nie żąda od nas cudów. Nieporównywalnie mniejsze Liban czy Jordania przyjęły odpowiednio milion i 60 tys. uchodźców z Afryki. Rosja, straszna Putinowska Rosja, przyjmuje 8 tysięcy każdego dnia.

Mądra polityka imigracyjna może okazać się zbawieniem dla kraju o tak niskim wskaźniku przyrostu naturalnego jak nasz, przy starzejącym się ekspresowo społeczeństwie. Cały ten krzyk o zabieranie socjalu pachnie niestety zakamuflowanym rasizmem, z którym nie wypada obnosić się publicznie.

Autorstwo: Weronika Książek
Źródło: Strajk.eu


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

8 komentarzy

 1. trewor23 02.09.2015 08:02

  Cała nadzieja w biedzie w Polsce. Im biedniej u nas tym mniej ich przyjedzie. 99% tej imigracji to nic innego jak w celach ekonomicznych, czyli przybywają aby dostać dodatek socjalny. Państwa, które “mądrzeją” np Szwajcaria, czy Dania zaczną ograniczać przypływ nowych przybyszów, a jak nie zmienią swojej polityki to i zaczną wkrótce ograniczać istniejącą populacje obcych poprzez właśnie ograniczanie dopłat. A po drugiej stronie bieguna są państwa takie jak Szwecja, która deklaruje, że przyjmie każdą ilość przybyszów.

 2. lboo 02.09.2015 09:07

  @trewor23: Jak unia “zaleci” każdemu dać np 1000 euro miesięcznie, to nie będzie miało znaczenia ile w Polsce się zarabia.

 3. Hassasin 02.09.2015 13:00

  Penis Dżihad !!! Gen raz wprowadzony w środowisko zostaje tam na zawsze …a kolejnej nawiedzonej, Pani Weronice, to śle pozdrowienia od Erin Kranz. Spotka ją podobna historia, to o jedna paranormalną mniej będzie 😉

 4. uppsalla 02.09.2015 14:44

  Pani Autorka nadal nie kuma, że tu nie chodzi o socjal i przywileje. Tu chodzi o życie i bezpieczeństwo nasze i naszych dzieci. Niech sobie Pani Autorka – zanim będzie wypisywać pierdyliard bredni o tym, że Polacy są coś komuś winni i będzie nas stawiać na równi z towarzystwem, które do nas zmierza – poczyta co się dzieje w przepełnionej ochami i achami na temat równości Szwecji, potem możemy powymieniać poglądy
  Jako lektura obowiązkowa:
  1. http://wpolityce.pl/swiat/234414-isis-grozi-ze-zaleje-europe-imigrantami-wyslemy-wam-500-tys-ludzi-na-lodziach-a-wsrod-nich-ukryjemy-terrorystow
  2. http://www.pch24.pl/imam-z-malmo–szwecja-jest-najlepszym-panstwem-islamskim-,15135,i.html
  A generalnie wyguglanie “szwecja muzułmanie zamieszki” wypluje mnóstwo ciekawych treści poglądowych. Także tego…
  Acha i nie będę dyskutować z zarzutem na temat niepotwierdzonych źródeł tych informacji, gdyż na próżno ich szukać w naszych wspaniałych “polskojęzycznych” meNdiach….

 5. cacor 02.09.2015 14:44

  Pani Weroniko,
  Czy Pani czytała swoje wypociny?
  To nie było pytanie retoryczne.

  Jak można być tak stronniczym i mieć klapki na oczach wielkości
  dużych naleśników z pobliskiej naleśnikarni?
  Czy Pani nie widzi co się dzieje?
  Jedynym wyjaśnieniem jest tylko fakt, że swoje przemyślenia opiera
  tylko i wyłącznie na podstawie TVN i TVP. OK. Rozumiem.

  W przeciwnym razie, jeżeli już Pani uruchamia własne zwoje myślowe
  i próbuje coś naskrobać, proszę najpierw sprawdzić źródła.

  1. Czemu ludzie przed piekłem wojny nie uciekają do sąsiednich
  państw bardzo bliskich im kulturowo? Przecież w przypadku zagrożenia
  życia ucieka się gdzie bądź. A tu wybór padł na bardzo odległe
  państwa UE.
  2. Polska wzięła udział w wojnie w Iraku tylko i wyłącznie na
  polecenie decydentów. Przeciętny Polak nie miał z tą decyzją nic
  wspólnego. Podobnież teraz, przeciętny Polak nie ma zamiaru za te
  decyzje płacić.
  3. Przykład o krowie. Nie interesuje mnie, ile krów ma sąsiad. Bez
  względu na wyznanie, kolor skóry, rozmiar buta…. O ile te krowy nabył
  dzięki swojej pracy.
  W ogóle, co to za pojęcie: „mam jedną krowę i wprawdzie nie mam
  widoków na drugą, ale póki sił starczy będę bił się o to, żeby
  EMIGRANT nie miał żadnej. Jak już koniecznie musicie, dajcie mu taką
  najsłabszą, na wykończeniu”. Że kto niby ma mu dać tą krowę? I
  czemu dać. Niech sobie zarobi na nią albo nawet na całe stado!!!!
  4. Przykładów z pomocą społeczną nie będą komentował. Widzę,
  że Pani ma problemy z zakresu matematyki ze szkoły podstawowej.
  5. Jeśli chodzi o cuda socjalne w Polsce – wypowiedź jednych
  uchodźców z Syrii na temat warunków jest wystarczająca. Mianowicie
  wolą wrócić do swojego kraju i żyć pod ostrzałem bomb niż przebywać
  w kraju i żyć na zasiłku w wysokości minimalnej krajowej.
  6. Pani nie rozumie słowa rasizm. Czy też ukryty rasizm.
  Proszę mi wierzyć, ale zabieranie socjalu to nie jest rasizm.
  Proszę sprawdzić w słowniku.

  Generalnie: Nie jestem przeciwny uchodźcom, emigrantom, imigrantom
  itd.
  Pod warunkiem, że będą się z nami asymilować, będą pracować,
  uczyć się języka polskiego, kultury. Dzieci będą chodzić do polskich
  szkół a twarzy nie będą chować pod burkami.
  Teraz możecie mnie wyzwać od rasistów i innych …istów.

 6. uppsalla 02.09.2015 14:50

  “Generalnie: Nie jestem przeciwny uchodźcom, emigrantom, imigrantom
  itd.
  Pod warunkiem, że będą się z nami asymilować, będą pracować,
  uczyć się języka polskiego, kultury. Dzieci będą chodzić do polskich
  szkół a twarzy nie będą chować pod burkami.
  Teraz możecie mnie wyzwać od rasistów i innych …istów.”

  Ja nie zamierzam 🙂 pozdrawiam i gratuluję zdrowego i rzeczowego podejścia do – jak Pan to eufemistycznie ujął – wypocin.

 7. la_mettrie 02.09.2015 18:50

  przyjmowanie uchodźców przeciwdziałać będzie niżowi demo przecież 🙂

 8. trewor23 07.09.2015 08:25

  @uppsalla: nie czytasz forów z krajów Europy Zachodniej? To zacznij!
  Oni się nie integrują, nie asymilują, nie chcą pracować, nie chcą przestrzegać naszego prawa, nie chcą się uczyć języka kraju w którym są. Ale na pewno będą żądać więcej pieniędzy, przestrzegania ich dzikich praw, respektowania ich religii, będą gardzić rdzennymi mieszkańcami, naszą religią, jak się sprzeciwisz oskarżą o rasizm.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.