Polska nie ma zamiaru iść w ślady USA

Opublikowano: 12.12.2017 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 621

Wczoraj po spotkaniu szefów MSZ Polski i Izraela minister Waszczykowski oświadczył, że Polska nie pójdzie w ślady USA i nie uzna Jerozolimy za stolicę Izraela. Wcześniej prezydent USA Donald Trump ogłosił uznanie Jerozolimy za stolicę Izraela i podpisał dokument o przeniesieniu amerykańskiej ambasady z Tel Awiwu do Jerozolimy.

Polska nie zmieni zdania, dlatego że uważamy w dalszym ciągu, że kwestia ta powinna być rozstrzygnięta w bezpośrednich, bilateralnych rokowaniach między Izraelczykami i Palestyńczykami, w oparciu o prawo międzynarodowe, w oparciu o rezolucje Rady Bezpieczeństwa ONZ — powiedział Waszczykowski.

Polskie MSZ w reakcji na decyzję Trumpa wydał też oświadczenie, iż Polska „z ostrożnością odnosi się do wszelkich działań wpływających na międzynarodowy status Jerozolimy przed osiągnięciem ostatecznego porozumienia pokojowego między Izraelem a Palestyńczykami”.

Waszczykowski zaznaczył, że kwestia Jerozolimy nie była głównym tematem na spotkaniu w Brukseli, a podjął ją nie Izrael, lecz USA.

„Cała dyskusja toczy się raczej między Amerykanami, Donaldem Trumpem, a resztą świata, która uznaje prawo międzynarodowe, które mówi, że Jerozolima jest częścią negocjacji pokojowych” — zaznaczył szef polskiej dyplomacji.

W Brukseli odbyło się dzisiaj spotkanie szefów MSZ państw UE z premierem Izraela Benjaminem Netanjahu.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

 1. Stanlley 12.12.2017 11:26

  Co za pierdzielenie – przecież Jerozolima była od zawsze stolicą Izraela i to Palestyńczycy są intruzami. Powinni zburzyć ten meczet i wydalić wszystkich którym się to nie podoba. Co więcej – Polska powinna wysłać na pomoc do Izraela 50 000 żołnierzy by pomagali w utrzymaniu granic i pacyfikacji islamistów. Jak wrócą ci żołnierze to będą już przećwiczeni by bronić granic przed kalifatem niemieckim.

 2. gajowy 12.12.2017 12:39

  @Stanlley
  Od zawsze to Indianie byli rodowitymi mieszkańcami Ameryki. A wyznawcy słowiańskich bogów zamieszkiwali nasze tereny.
  Z cofaniem się wstecz trzeba uważać by za daleko się nie posunąć.

 3. MasaKalambura 12.12.2017 21:53

  Atmosfera w Jerozolimie jest napięta straszliwie. Przepiękne miasto czeka teraz największa z prób. Takie miałem wrażenie po wizycie miesiąc temu.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.