Polska nie dostanie 300 Abramsów, ale… kupi 116 sztuk

Opublikowano: 16.07.2022 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1712

„Miały być za friko i tyle samo, a nie o połowę mniej wobec tego, co daliśmy Ukrom” – napisał Radosław Patlewicz.

Niedawno informowaliśmy, że według agencji Nexta Polska przekaże Ukrainie zmodernizowane czołgi PT-91. W zamian za 232 „Twardych” Polska dostałaby 300 używanych M1 Abrams od armii Stanów Zjednoczonych. Okazuje się jednak, że Polska nie tylko nie dostanie 300 czołgów, ale… kupi 116 sztuk.

Wicepremier, minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak, odnosząc się do dostawy czołgów z Niemiec, które miały trafić do Polski po tym, jak polski rząd wysłał czołgi na Ukrainę, powiedział: „Jeśli chcesz osiągnąć sukces, licz przede wszystkim na siebie. Niemcy pokazały, w jaki sposób traktują Ukrainę, obiecując, a nie wspierając lub wspierając symbolicznie. My nie liczymy na to. Wszystko wskazuje na to, że był to tylko zabieg propagandowy”.

Szef MON powiedział także: „Będziemy mieć też uzupełnione jednostki przez starszego typu czołgi Abrams. Również rozmawiamy z Koreą Południową. Byłem w Seulu, były to bardzo dobre rozmowy. To jest broń, którą produkują Koreańczycy, jest kompatybilna z bronią amerykańską”.

Błaszczak odpowiedział również na pytanie dotyczące wyrzutni Himars: „To jest bardzo dobra broń. Jestem dumny, że zamówiliśmy Himarsy w 2019 roku. Już na przełomie tego i przyszłego roku przyjdą HIMARSY. Będzie ich 18. Na Ukrainie w tej chwili walczy ich osiem, obiecane są cztery kolejne. Byłem krytykowany za to, że zamawiałem Himarsy, bo płaciłem zaliczki. Rzeczywiście Polska płaci zaliczki, bo tej broni nie można kupić z półki. Trzeba ją zamówić”.

Pojawiły się słowa krytyki. Historyk z zamiłowania i publicysta Radosław Patlewicz napisał: „Miały być za friko i tyle samo, a nie o połowę mniej wobec tego, co daliśmy Ukrom”.

Użytkownik „Twittera” skomentował: „Myśmy dali za darmo a w zamian musimy odkupić, deal życia”.

Autorstwo: Michał Waligóra
Na podstawie: „Magna Polonia”
Źródło: MediaNarodowe.com

14

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

 1. emigrant001 16.07.2022 21:39

  polland stronk:) żondy polskojęzyczne powinny kończyć się gilotyną

 2. Kaczor3333 16.07.2022 23:13

  Szkoda komentować. Dobre jest chociaż to że są chętni do zostania “dobrowolnym mięsem armatnim” pana Błaszczaka. Za 4 tyś. z hakiem bodajże. A ile zarabia ten co tak namawia do munduru, a w razie W weźmie “nogi za pas”?

 3. MasaKalambura 17.07.2022 00:44

  Jeśli jest Taki Ktoś, Które…o..a. …nie rozumie ostateczności wyboru Ostateczności.

  W ramach wojny piątej generacji wchodzi się na poziom kwantowy, kiedy to razi się fotonami, bozonami i specjalistycznym podejściem do skorelowania bezpośrednio w sedno Istnienia obywateli, Obywateli i Całej Reszty.

  Federacje umierają z Władzami Federacji.

  Powstaje Rząd Planetarny wkraczając w Pierwszy Poziom rozwoju Galaktycznego nowego Pokolenia. Narodzonych po Internecie. 1 Rząd. To istotne.

  Pozostali, jak pokolenie Izraelitów 40 lat po Pustyni. Do końca max 120 waszych lat.

  Z Bogiem…
  Jedynym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.