Polska na węglu leży… i kwiczy!

Opublikowano: 30.07.2022 | Kategorie: Opinie i dyskusje

Liczba wyświetleń: 637

Gdyby węgiel kamienny osiągał wartość ropy naftowej, Polskę można by nazywać „Kuwejtem Europy”. Złoża „czarnego złota” są w naszym kraju gigantyczne. Politycy PiS-u za rządów PO deklarowali, że ich rządy gwarantują bezpieczeństwo energetyczne oparte na wydobywanym w Polsce węglu. Tymczasem po 7 latach rządów Prawa i Sprawiedliwości wydobycie węgla kamiennego w naszym kraju jest na rekordowo niskim poziomie, kopalnie są zamykane, w górnictwie trwa szeroko zakrojona akcja redukcji etatów, przyjmowane są kolejne dyrektywy unijne nakazujące odchodzenie od energetyki opartej na węglu, a ostatnio wprowadzone embargo na import węgla z Rosji doprowadziło do sytuacji, w której surowiec ten jest nie tylko skrajnie drogi, ale i niedostępny na rynku! O przyszłości energetycznej Polski w programie Piotra Korczarowskiego opowie Andrzej Szczęśniak, ekspert rynków paliw.

5

TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.