Polska na drugim miejscu w rankingu wolności słowa

Opublikowano: 18.10.2016 | Kategorie: Media, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 227

Jednym z powodów, który ma uzasadniać działalność KOD-u w Polsce, jest rzekome ograniczanie swobód obywatelskich i wolności wypowiedzi przez rząd Beaty Szydło. Tymczasem według najnowszego raportu Pew Research Center – niezależnej organizacji badającej m.in. przestrzeganie podstawowych praw obywatelskich na świecie – nasz kraj zajął 2. miejsce (tuż za USA) w rankingu mierzącym swobodę i wolność wypowiedzi. Znacznie gorzej pod tym względem od Polski prezentują się Niemcy, Francja, Włochy czy Wlk. Brytania.

KOD twierdzi, że rząd ogranicza Polakom wolność słowa i swobodę wypowiedzi na tematy polityczne. Od samego początku istnienia tej organizacji byłem przekonany o wierutnym kłamstwie tej narracji. O rządzie Beaty Szydło można mówić różnie rzeczy, ale w żaden sposób nie ograniczał i nie ogranicza on Polakom swobody wypowiedzi, głoszenia własnych poglądów czy wolności słowa (czego najlepszym dowodem są m.in. organizowane przez KOD demonstracje i media, które w 100 proc. uderzają w rząd PiS).

Potwierdzeniem tego jest również najnowszy raport Pew Research Center – niezależnej organizacji badającej m.in. przestrzeganie podstawowych praw obywatelskich na świecie. W rankingu mierzącym swobodę i wolność wypowiedzi nasz kraj zajął 2. miejsce wśród 37 państw świata, w których przeprowadzono badania na ten temat. Nasz “Free Expression Index” został oceniony na 5,66 w 8-punktowej skali. Do najlepszych Stanów Zjednoczonych zabrakło nam zaledwie 0,07 pkt.

O wiele gorzej od Polski wypadły kraje takie, jak Wielka Brytania (Free Expression Index = 4,78 pkt), Francja (4,72 pkt), Włochy (4.69 pkt) czy Niemcy (4,34 pkt). Wygląda więc na to, że KOD będzie miał poważny problem z utrzymaniem dotychczasowej narracji, jakoby władze naszego kraju ograniczały Polakom wolność i swobodę wypowiedzi.

Na podstawie: PewResearch.org, Twitter.com
Źródło: Niewygodne.info.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI:

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
BrutulloF1
Użytkownik
BrutulloF1

To jakieś kpiny? Chyba ktoś przeczytał ten ranking do góry nogami.

george
Użytkownik
george

@WesolaRzabo sprawdź w słowniku “supportive of free expression” i potem spójrz w lustro i pomyśl o tym co napisałeś.